Թուրքիայի պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարներն այցելել են Բաքու
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարն ու արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն այցելել են Ադրբեջանի մայրաքաղաք Բաքու: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Թուրք նախարարներն արդեն հանդիպում են ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:
Վերջին շրջանում հաճախակի են դարձել Թուրքիայի ռազմա-քաղաքական ղեկավարության այցերը Ադրբեջան:
Ռուսական «Կոմերսանտ»-ը ծավալուն հոդված էր հրապարակել՝ նշելով, որ սեպտեմբերի 28-30-ը Թուրքիայի Պաշտպանության նախարարը եղել է Բաքվում և անձամբ է ղեկավարել Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմը:
Արցախի դեմ սեպտեմբերի 27-ից Ադրբեջանի` Թուրքիայի և վարձկան-ահաբեկիչների աջակցությամբ սանձազերծած ռազմական գործողությունների ընթացքում երեք անգամ` հոկտեմբերի 10-ին Ռուսաստանի, հոկտեմբերի 18-ին Ֆրանսիայի, հոկտեմբերի 26-ին ԱՄՆ-ի միջնորդությամբ հայտարարվել է հրադադարի մասին, սակայն ուժի մեջ մտնելուց րոպեներ անց Ադրբեջանը խախտել է դրանք, ձեռնարկել դիվերսիոն գրոհներ, հրետակոծել առաջնագիծն ու խաղաղ բնակավայրերը։

Министры обороны и иностранных дел Турции посетили Баку
Министр обороны Турции Хулуси Акар и министр иностранных дел Мевлут Чавушоглу посетили столицу Азербайджана Баку.
Министры Турции уже провели встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
В последнее время участились визиты военно-политического руководства Турции в Азербайджан.
Российский "Коммерсант" опубликовал обширную статью, в которой отмечалось, что 28-30 сентября министр обороны Турции находился в Баку и лично руководил развязанной войной против Арцаха.
Трижды во время боевых действий против Арцаха, развязанных Азербайджаном с 27 сентября при поддержке Турции наемных террористов, объявлялся режим прекращения огня: 10 октября при посредничестве России, 18 октября – Франции и 26 октября - США, но через несколько минут после вступления соглашений в силу Азербайджан нарушал их и начинал атаки, продолжая бомбить линию фронта и мирные населенные пункты.