Հայկ Հաջինազարյանը կնշանակվի Սպիտակ տան տարածաշրջանային հաղորդակցության բաժնի ղեկավար
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ ընտրված նախագահ Ջո Բայդենը Սպիտակ տան տարածաշրջանային հաղորդակցության բաժնի ղեկավար կնշանակի Հայկ Հաջինազարյանին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ասված է ընտրված նախագահ Ջո Բայդենի և փոխնախագահ Քամալա Հարիսի համատեղ հայտարարությունում:
Հայկ Հաջինազարյանը ծնվել է Օհայո նահանգի Կոլումբուս քաղաքում, լիբանանահայ ներգաղթյալների ընտանիքում: Ավարտել է Ինդիանայի համալսարանը և Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանի Քաղաքական կառավարման բարձրագույն դպրոցը:
ԱՄՆ նախագահի ընտրությունների ընթացքում Հաջինազարյանը Արևմտյան Փենսիլվանիայում զբաղեցրել է Բայդենի նախընտրական արշավի մամուլի քարտուղարի պաշտոնը:

Айк Хаджиназарян будет назначен главой отдела по региональным коммуникациям Белого дома
Избранный президент США Джо Байден назначит Айка Хаджиназаряна главой отдела  по региональным коммуникациям  Белого домав администрации избранного президента Джо Байдена
Как  передает Арменпресс, об этом говорится в совместном заявлении избранного президента США Джо Байдена и вице-президента Камалы Харрис.
Айк Хаджиназарян родился в Колумбусе, штат Огайо, в семье ливанских армян-иммигрантов. Окончил Университет Индианы и Высшую школу   политологии Университета Джорджа Вашингтона
Хаджиназарян былпресс-секретарем кампании Байдена в Западной Пенсильвании во время президентскойкампании Байдена.