Հայաստանի ժողովուրդը մեզ ուժ, վստահություն, իշխանություն տվեց՝ շարունակելու առաջնորդությունը. Փաշինյան
Հայաստանի ժողովուրդը մեզ ուժ, վստահություն, իշխանություն տվեց՝ շարունակելու
առաջնորդությունը. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը համարում է, որ քարոզարշավի ընթացքում ժողովուրդն իրենց ուժին վստահություն, ուժ, իշխանություն է տվել՝ շարունակելու ՀՀ առաջնորդությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը նման տեսակետ հայտնեց Հանրապետության հրապարակում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական եզրափակիչ հանրահավաքին:
Նա շեշտեց, որ նախորդ 8 ամիսները դժոխքի ճանապարհ էին: «Նախընտրական քարոզարշավ մենք մուտք գործեցինք հետպատերազմական դժոխային ճանապարհից հյուծված, անեծքների և հայհոյանքների, սպառնալիքների և հոխորտանքների անվերջանալի թվացող շարքից խոցոտված»-ասաց Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ ժողովուրդն իրենց ընդունել է այնպես, ինչպես ընդունում են պանդխտությունից կամ գերությունից վերադարձած հարազատին: «Հազարավոր մայրեր մեզ գուրգուրեցին հարազատ մոր պես, հազարավոր հայրեր մեզ ուժ տվեցին հարազատ հոր նման, հազարավոր քույրեր մեզ թև տվեցին հարազատ քրոջ պես, հազարավոր եղբայրներ մեզ թիկունք եղան՝ հարազատ եղբոր նման: Հայաստանի ժողովուրդը մեզ դուխ և ուժ տվեց, վստահություն տվեց և սեր, մեզ իշխանություն տվեց՝ շարունակելու ՀՀ առաջնորդությունը: Եվ հիմա մնացել է դե ֆակտո այս իրողությունն արձանագրել նաև դե յուրե»,-ասաց Փաշինյանն ու հիշեցրեց՝ հորդորեց կիրակի օրն ընտրել 3-րդ համարին:

People of Armenia gave us strength and confidence to continue leadership – Pashinyan
YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. Caretaker Prime Minister of Armenia, head of ‘’Civil Contract’’ Party Nikol Pashinyan thinks that during the campaign the people gave them strength and confidence to continue the leadership of Armenia, ARMENPRESS reports Pashinyan said in the concluding pre-election rally of the ‘’Civil Contract’’ Party at the Republican Square.
He emphasized that the last 8 months were the path to the hell. ‘’We started the pre-election campaign exhausted by the hellish path of the post-war period, ulcerated by a seemingly endless series of curses, insults, threats, slanders’’, Pashinyan said.
According to him, the people received them like they would receive their relatives coming back from captivity. ‘’ Thousands of mothers caressed us like our own mothers, thousands of fathers gave us strength like our own fathers, thousands of sisters and brothers stood with us like our own sisters and brothers. The People of Armenia gave us confidence and strength, they gave us love and power to continue the leadership of Armenia. And now it’s time to record this de-facto reality also de-jure’’, Pashinyan said.