«Հայաստան» դաշինքը խորհրդարանում լինելու է արմատական ընդդիմություն. Քոչարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» դաշինքը խորհրդարանում լինելու է արմատական ընդդիմություն: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Հայաստան» դաշինքի առաջին ընդհանուր ժողովին հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ, դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանը:
«Մենք դարձել ենք խորհրդարանական ընդդիմություն և ունենք մեր նպատակների մի մասն իրականացնելու բավարար ուժ»,- ասաց Քոչարյանը՝ ավելացնելով, որ այդ  գործիքակազմին տեր են լինելու:
«Հայաստան» դաշինքը ընտրություններում գլխավորած Քոչարյանը նշեց, որ որպես ինստիտուցիոնալ արմատական ընդդիմություն գործելու են ՀՀ օրենսդրության շրջանակում և այդպիսով վերադարձնելու են ժողովրդի հավատը դեպի խորհրդարանական ընդդիմություն: «Որովհետև վերջին տարիների ընթացքում խորհրդարանական ընդդիմությունը գործարքների է գնացել իշխանության հետ: Այսօր այդ հավատը պետք է վերականգնել ընդդիմության նկատմամբ ու որպես ռադիկալ ընդդիմություն՝ դա անելու ենք օր ու գիշեր աշխատելով»,- ասաց Քոչարյանը:
Միաժամանակ, նա շնորհակալություն հայտնեց իրենց դաշինքի օգտին քվեարկած 270 հազար ընտրողներին և նշեց, որ իրենց  հենարանն այդ ընտրազանգվածն է: Ռոբերտ Քոչարյանը հավելեց նաև, որ ընտրությունների արդյունքներն իրենց համար անսպասելի էին, քանի որ այլ պատկեր էր կանխատեսվում:

Armenia Alliance will be radical opposition in the parliament – Kocharyan
YEREVAN, JUNE 29, ARMENPRESS. The "Armenia" Alliance will be a radical opposition in the parliament, ARMENPRESS reports, the second president of Armenia, leader of the "Armenia" Alliance Robert Kocharyan stated this at the first general meeting of the Armenia Alliance.
“We have become a parliamentary opposition and have enough power to implement part of our goals’’, Kocharyan said.
Robert Kocharyan noted that as institutional radical opposition, they will act in the limits of the Armenian law, returning the faith to parliamentary opposition to the people. ‘’Because in the recent years the parliamentary opposition made deals with the authorities. Today we need to return the faith of the people and as a radical opposition, we will do that working day and night’’, Kocharyan said.
At the same time, Kocharyan thanked the 270 thousand citizens who voted for them. He also added that the results of the elections were surprising for them, since they expected other results.