Ուկրաինայի վարչապետը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի վարչապետ Դենիս Շմիգալը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով AnalitikaUA.net կայքէջը, շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակելու կապակցությամբ: Համոզված եմ, որ ձեր պրոֆեսիոնալիզմը և քաղաքական փորձը կնպաստեն Ուկրաինայի և Հայաստանի միջեւ գործընկերային հարաբերությունների հաստատմանը:
Ցանկանում եմ հավաստիացնել ձեզ, որ Ուկրաինայի կառավարությունը պատրաստ է բոլոր ոլորտներում հայ-ուկրաինական համագործակցության կառուցողական և փոխշահավետ զարգացմանը:
Հուսով եմ, որ տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-ուկրաինական միջկառավարական համատեղ հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացումը զգալիորեն կխթանի մեր երկրների միջև առևտուրն ու տնտեսական համագործակցությունը:
Օգտվելով առիթից ՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի պարոն վարչապետ, քաջառողջություն, բարեկեցություն և նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու գործունեության մեջ՝  ի շահ հայ ժողովրդի»:

Премьер-министр Украины поздравил Никола Пашиняна с назначением на пост премьер- министра
Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль поздравил Никола Пашиняна с назначением на пост премьер-министра Республики Армения.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает сайт AnalitikaUA.net . В поздравительном послании, в частности, говорится:
«Примите мои искренние поздравления в связи с Вашим назначением на должность премьер-министра Республики Армения. Уверен, что Ваш профессионализм и политический опыт будут способствовать установлению партнерских отношений между Украиной и Арменией.
Хочу заверить Вас, что правительство Украины готово к конструктивному и взаимовыгодному развитию армяно-украинского сотрудничества во всех сферах.
Надеюсь, что проведение очередного заседания армяно-украинской межправительственной комиссии по вопросам экономического сотрудничества значительно расширит торгово-экономическое сотрудничество между нашими странами.
Пользуясь случаем, хочу пожелать Вам, уважаемый Господин премьер-министр, крепкого здоровья, благополучия и новых достижений в Вашей ответственной деятельности во благо армянского народа».