Հայտնի են «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի հետ Ռոնալդուի պայմանագրի մանրամասները
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ակումբը 2 տարվա պայմանագիր է ստորագրել  պորտուգալացի հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուի հետ՝ այն ևս մեկ տարով երկարաձգելու հնարավորությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ակումբի մամուլի ծառայությունը:
Ռոնալդուն նշել է, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ն այն ակումբն է, որը միշտ հատուկ տեղ է ունեցել իր սրտում: «Ես անհամբեր սպասում եմ «Օլդ Թրաֆորդ» մարզադաշտում խաղալուն և բոլոր երկրպագուներին նորից տեսնելուն: Ես պատրաստվում եմ  թիմին միանալ միջազգային խաղերից հետո, և հույս ունեմ, որ մենք հաջողված մրցաշրջան կունենանք»,- ասել է Ռոնալդուն:
«Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի գլխավոր մարզիչ Օլե Գունար Սուլշերն էլ ընդգծել է, որ բառեր չի գտնում Ռոնալդուին նկարագրելու համար: «Նա ոչ միայն հրաշալի խաղացող է, այլև հիանալի մարդ: Յուրահատուկ մարդ պետք է լինես այդքան երկար ժամանակ բարձր մակարդակով խաղալու ցանկություն և կարողություն ունենալու համար: Ես չեմ կասկածում, որ նա կշարունակի տպավորել բոլորիս, իսկ նրա փորձը շատ կարևոր կլինի երիտասարդ խաղացողների համար: Ռոնալդուի վերադարձը վկայում է այս ակումբի յուրահատուկ գրավչության մասին, և ես միայն ուրախ եմ, որ նա վերադառնում է այնտեղ, որտեղից ամեն ինչ սկսվել էր»,- նշել է Սուլշերը:
Ռոնալդուն «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ում խաղացել է 2003-2009 թվականներին, որտեղից 2009 թվականին տեղափոխվել է Մադրիդի «Ռեալ»: 2018 թվականին Ռոնալդուն «Ռեալ»-ից տեղափոխվել է «Յուվենթուս», իսկ 2021 թվականի օգոստոսի 27-ին «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը հայտարարեց «Յուվենթուս»-ից Ռոնալդու տրանսֆերը ձեռք բերելու մասին:

Известны подробности контракта Роналду с «Манчестер Юнайтед»
Английский клуб «Манчестер Юнайтед» подписал с португальским форвардом Криштиану Роналду двухлетний контракт с возможностью продления еще на год.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщила пресс-служба клуба.
Роналду отметил, что «Манчестер Юнайтед» - клуб, который в его сердце всегда занимал особое место. "Я с нетерпением жду возможности сыграть на стадионе «Олд Траффорд» и снова увидеть всех болельщиков. Я собираюсь присоединиться к команде после международных игр, надеюсь, у нас будет успешный сезон", - сказал Роналду.
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Оле Гуннар Сульшер заявил, что он не может найти слов, чтобы описать Роналду. «Он не только замечательный игрок, но и замечательный человек. Вы должны быть особенным человеком, чтобы иметь желание и способность так долго играть на таком высоком уровне. Не сомневаюсь, что он и дальше будет удивлять всех нас, и его опыт будет очень важен для молодых игроков. Возвращение Роналду - свидетельство уникальности этого клуба. Я просто рад, что он вернулся туда, откуда начинал», - сказал Салшер.
Роналду выступал за «Манчестер Юнайтед» с 2003 по 2009 год, откуда в 2009 году перешел в «Реал Мадрид». В 2018 году Роналду из «Реала» перешел в «Ювентус», а 27 августа 2021 года «Манчестер Юнайтед» объявил о переходе Роналду из «Ювентуса» в «Манчестер Юнайтед».