Հայաստանում մեկ օրում գրանցվել է COVID-19-ի 1517 դեպք. մահացել է 57 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հոկտեմբերի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 298 հազար 69 դեպք, որոնցից 263 հազար 2-ն` առողջացած, 6112-ը՝ մահվան ելքով:
Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1263 է:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, նշելով, որ վերջին մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 11 հազար 982 թեստավորում, գրանցվել է COVID-19-ի 1517 նոր դեպք, մահացել է 57 մարդ: Առողջացածների թիվը 1050 է:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 27 հազար 692 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 2 միլիոն 18 հազար 614 թեստավորում:

В Армении за сутки подтверждено 1 517 случаев заражения COVID-19, скончались 57 человек
По состоянию на 11:00 26 октября в Армении всего подтверждено 298 069 случаев заражения COVID-19, 263 000 из которых вылечились, есть 6 122 летальных исхода.
Как передает «Арменпресс», Министерство здравоохранения Армении сообщает, что за последние сутки проведено 11 982 теста. Подтверждено 1 517 новых случаев заражения COVID-19, вылечились 1 517 заболевших, есть 57 летальных исходов.
Всего зарегистрировано 1 263 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 27 692 пациента. Всего проведено 2 018 614 тестов.