Բայդենի՝ COVID-19-ի թեստը բացասական Է եղել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Ջո Բայդենի՝ COVID-19-ի թեստը հոկտեմբերի 31-ին բացասական Է եղել: Սպիտակ տան մամուլի քարտուղարի տեղակալ Քարին Ժան Պիերը դա հայտնել Է նոյեմբերի 1-ին՝ Միացյալ Նահանեգների ղեկավարի ինքնաթիռում կայացած ճեպազույցի ժամանակ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
ԱՄՆ-ի նախագահն ուղեւորվում Է Գլազգո, որտեղ տեղի Է ունենում ՄԱԿ-ի Կլիմայի փոփոխման պարփակ կոնվենցիայի 26-րդ խորհրդաժողովը(COP26):
«Թեստը կատարվել Է Մեծ Բրիտանիայի տարածք մուտքի պայմանները պահպանելու» եւ Գլազգոյի խորհրդաժովին մասնակցելու համար, ընդգծել Է Ժան Պիերը:
Հոկտեմբերի 31-ին Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Ջեն Փսակին հայտնել Է, որ իր՝ COVID-19-ի թեստը դրական Է եղել: Այդ պատճաով ինքը Բայդենի հետ չի մեկնել Եվրոպա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Тест Байдена на COVID-19 оказался отрицательным
Тест наCOVID-19 президента США Джо Байдена в воскресенье оказался отрицательным. Заместитель пресс-секретаря Белого дома Карин Жан-Пьер сообщила это в понедельник во время брифинга на борту самолета американского лидера.
Президент США направляется в Глазго, где проходит 26-я Конференция сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP26),сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Тест был проведен для соблюдения условий въезда на территорию Великобритании" и участия в конференции в Глазго, подчеркнула Жан-Пьер.
В воскресенье пресс-секретарь Белого дома Джен Псакисообщила, что ее тест наCOVID-19 оказался положительным. По этой причине она не поехала с Байденом в Европу.