Ումա Թուրմանի դուստրը խոսել է Տարանտինոյի նոր ֆիլմում մասնակցելու հնարավորության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասանուհի Մայա Հոուքը՝ հոլիվուդյան աստղեր Ումա Թուրմանի եւ Իթան Հոուքի դուստրը, The Guardian թերթին տված հարցազրույցում պատմել Է, որ մտածում Է Քվենտին Տարանտինոյի «Սպանել Բիլ 3»-ին ֆիլմին մասնակցելու մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ու թեեւ այդ կինոնկարի մասին դեռ միայն լուրեր են պտտվում, «Շատ տարօրինակ բաներ» սերիալի աստղը նշել Է, որ ուրախ կլիներ նկարահանվել հայտնի մարտաֆիլմում (նախորդ երկու ֆիլմերում գլխավոր դերակատարը եղել Է նրա մայրը):
«Քվենտինը ինչ-որ բան կանի, երբ խիստ ցանկանա,-նշել Է Մայա Հոուքը:-Ես նրան գիտեմ իմ ողջ կյանքում, եւ եթե նա երբեւԷ կրկին ցանկանա ինձ հետ աշխատել (2019 թվականին նա Էպիզոդիկ դերում հանդես Է եկել Տարանտինոյի «Մեկ անգամ…Հոլիվուդում» կինոնկարում), ես ուրախությամբ կհամաձայնեմ»:
Ավելի վաղ ռեժիսորն ինքը խոստովանել Է, որ Մայային տեսնում Է «Սպանել Բիլին» ժապավենի երրորդ մասի հանգուցային դերերից մեկում: Նա բացատրել Է, որ եթե մայր ու աղջիկ նույն կերպարներում հայտնվեն նաեւ Էկրանի վրա, դա «չափազանց հետաքրքիր» կլիներ:
«Կարծում եմ՝ սա այդ հերոսների մասին պատմություն կլինի 20 տարի անց: Հարսնացուն (Թուրման) եւ նրա դուստր Բի-Բին (Հոուք) հանգիստ ապրում են այս բոլոր տարիներին, բայց այնուհետեւ աշխարհը հանկարծակի սկսում Է կործանվել,-մտքերն Է կիսել ռեժիսորը:-Միայն այն միտքը, որ Ուման եւ նրա դուստրը՝ Մայան, այդ դերերում կհայտնվեն Էկրանին, ինձ շատ հրապուրիչ Է թվում»:
Քվենտին Տարանտինոն հավելել Է, որ սիլքվելն ըստ ամենայնի կարող Է կայանալ այն բանի շնորհիվ, որ մնացել են Թուրմանի հերոսուհու թշնամիները նախորդ երկու կինոնկարներից հետո, օրինակ՝ Էլլի Դրայվերը (Դերիլ Հաննա), Սոֆի Ֆաթալը (Ջուլի Դրեյֆուս) եւ երկվորյակ քույրը՝ Գոգոն (Տիակի Կուրիյամա):
Թե ինչպիսին կլինի ռեժիսորի տասներորդ ֆիլմը, մինչեւ այժմ հայտնի չԷ: Այնքան Էլ վաղուց չԷ, որ նա հայտարարել Է, թե ցանկանում Է «ինչ-որ բան ստեղծել սպագետի-վեսթեռնի ոճով», որտեղ բոլոր կխոսեն տարբեր լեզուներով:
Կարանտինոյի երկրպագուները պատահաբար չԷ, որ հետաքրքրվում են, թե ինչպիսին կլինի նրա հոբելյանական կինոնկարը: Կինեմատոգրաֆիստը քանիցս ասել Է, որ պլանավորում Է նկարահանել միայն տասը ֆիլմ, իսկ հետո «անցնել թոշակի»: Նա այն կարծիքին Է, որ «տարիքի հետ ռեժիսորներն ավելի լավը չեն դառնում», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Дочь Умы Турман высказалась о возможности участия в новом фильме Тарантино
Актриса Майя Хоук, дочь голливудских звезд Умы Турман и Итана Хоука, в интервью The Guardian рассказала, что думает по поводу участия в фильме Квентина Тарантино "Убить Билла 3", сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
И хотя об этой картине пока ходят только слухи, звезда сериала "Очень странные дела" отметила, что была бы рада сняться в сиквеле знаменитого боевика (в предыдущих двух фильмах главную роль исполнила ее мама. — Прим. ред.).
"Квентин будет что-то делать, когда чертовски этого захочет, — отметила Майя Хоук. — Я знаю его всю свою жизнь, и если бы он когда-нибудь снова захотел со мной поработать (в 2019 году она исполнила эпизодическую роль в картине Тарантино "Однажды в... Голливуде". — Прим. ред.) я бы с радостью согласилась".
Ранее и сам режиссер признавался, что видит Майю в одной из ключевых ролей в третьей части "Убить Билла". Он объяснил, что если бы мать и дочь появились в тех же образах и на экране, это было бы "чертовски интересно".
"Думаю, это будет история об этих персонажах через 20 лет. Невеста (Турман) и ее дочь Би-Би (Хоук) спокойно живут все эти годы, но затем мир внезапно начинает рушиться, — делился замыслом режиссер. — Невеста и Би-Би оказываются в бегах. Только одна мысль о том, что Ума и ее дочь Майя появятся на экране в этих ролях кажется мне очень захватывающей".
Квентин Тарантино добавил, что сиквел вполне может состояться благодаря тому, что у героини Турман остались враги после предыдущих двух картин, например, Элли Драйвер (Дэрил Ханна), Софи Фаталь (Джули Дрейфус) и сестра-близнец Гого (Тиаки Курияма).
Каким будет десятый фильм знаменитого режиссера, до сих пор неизвестно. Не так давно он заявил, что хочет создать "что-то в стиле спагетти-вестерна", где все будут говорить на разных языках.
"Мексиканский разбойник — итальянец, герой — американец, плохой шериф — немец, мексиканка из салуна — израильтянка. А вы, актеры, просто знайте: можно начинать говорить, когда он закончит произносить свою реплику", — рассказывал Тарантино о своем замысле в беседе с Антонио Мондой, художественным директором Римского кинофестиваля.
Поклонников Тарантино неслучайно интересует, каким будет его юбилейная картина. Кинематографист неоднократно говорил, что планирует снять только десять фильмов, а потом "уйти на пенсию". По его мнению, "с возрастом режиссеры лучше не становятся".