ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին ռազմական գործակցության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բանակի օրվա առթիվ Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանությունը շնորհավորական խոսք է հղել՝ շնորհակալություն հայտնելով ռազմական համագործակցության համար:
«Այսօր Հայաստանում նշվում է Բանակի օրը, և մենք մեր երախտիքն ենք հայտում զինված ուժերի ծառայողներին և շնորհակալություն հայտնում Հայաստանին ռազմական գործակցության, այդ թվում՝ միջազգային խաղաղապահ առաքելություններին մասնակցելու համար։ Փառք ու պատիվ բոլոր նրանց, ովքեր իրենց կյանքն են տվել հայրենիքի պաշտպանության համար: Ուժ և տոկունություն ենք մաղթում նրանց ընտանիքներին և սատարողներին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասված է  հաղորդագրությունում:
Հայաստանի Հանրապետությունը և աշխարհասփյուռ հայությունը հունվարի 28-ին նշում է ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձը:

US Embassy congratulates Armenia on Army Day, expresses gratitude for partnership
YEREVAN, JANUARY 28, ARMENPRESS. The Embassy of the United States in Armenia addressed a congratulatory statement on social media on the occasion of the 30th anniversary of the Armenian Armed Forces on January 28.
“As Armenia honors its armed forces today, we recognize those who have served and express our gratitude for Armenia’s partnership with us, including in international peacekeeping efforts. We honor those who have fallen in defense of their nation and salute the families and citizens who support them”, the Embassy said in a statement.
The Republic of Armenia and Armenians around the world celebrate the 30th anniversary of foundation of the Armenian Armed Forces on January 28.