ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին ռազմական գործակցության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բանակի օրվա առթիվ Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանությունը շնորհավորական խոսք է հղել՝ շնորհակալություն հայտնելով ռազմական համագործակցության համար:
«Այսօր Հայաստանում նշվում է Բանակի օրը, և մենք մեր երախտիքն ենք հայտում զինված ուժերի ծառայողներին և շնորհակալություն հայտնում Հայաստանին ռազմական գործակցության, այդ թվում՝ միջազգային խաղաղապահ առաքելություններին մասնակցելու համար։ Փառք ու պատիվ բոլոր նրանց, ովքեր իրենց կյանքն են տվել հայրենիքի պաշտպանության համար: Ուժ և տոկունություն ենք մաղթում նրանց ընտանիքներին և սատարողներին»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասված է  հաղորդագրությունում:
Հայաստանի Հանրապետությունը և աշխարհասփյուռ հայությունը հունվարի 28-ին նշում է ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձը:

Посольство США в Армении выразило благодарность Армении за военное сотрудничество
По случаю Дня  Армянской армии посольство США в Армении направило поздравительное послание, выражая благодарность за военное сотрудничество.
«Сегодня в Армении отмечают День Армии. Мы выражаем признательность военнослужащим Вооруженных Сил и благодарим Армению за ее военное сотрудничество, в том числе за участие в международных миротворческих миссиях. Слава и честь всем, кто отдал жизнь за защиту Родины. Желаем силы и выносливости их семьям и сторонникам», - как сообщает Арменпресс, говорится в  послании.
Армянство всего мира и Республика Армения отмечают 30-ю годовщину со дня формирования Вооруженных сил РА.