Էկոնոմիկայի նախարարություն ստեղծել է գործող բիզնեսը ՀՀ տեղափոխելու եւ նոր բիզնեսի հիմնման հարցերով աշխատանքային խումբ
Էկոնոմիկայի նախարարություն ստեղծել է գործող բիզնեսը ՀՀ տեղափոխելու եւ նոր
բիզնեսի հիմնման հարցերով աշխատանքային խումբ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում ստեղծվել է գործող բիզնեսը այլ երկրներից Հայաստանի Հանրապետություն տեղափոխելու եւ նոր բիզնեսի հիմնման հարցերով աշխատանքային խումբ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախարարությունն այս մասին տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառմամբ։
«Գործարարներին աջակցություն տրամադրելու համար գործում է արագ արձագանքման էլեկտրոնային հասցե, որին կարող եք ուղարկել Ձեր հարցերը՝ reloc@mineconomy.am :
Նամակում պետք է տրամադրել տեղեկատվություն հետեւյալի մասին՝
• ընկերության անվանումը և ոլորտը,
• աշխատակիցների քանակը,
• տեղափոխման մոտավոր ժամկետները,
• տեղափոխման հետ կապված հիմնական հարցերը,
• պատասխանատու անձ, ում հետ մասնագետները կարող են հաստատել օպերատիվ հաղորդակցություն:
Բոլոր հարցերը կփոխանցվեն էկոնոմիկայի նախարարության կազմում գործող Enterprise Armenia եւ National Center for Innovation & Entrepreneurship մասնագետներին՝ որոնք լիարժեք աջակցություն կցուցաբերեն Հայաստանում նոր բիզնեսներ բացելու և գործող բիզնեսների ինտեգրման բոլոր գործընթացներում»,- հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։

Создана рабочая группа по переносу существующего бизнеса из других стран в Армению и созданию нового бизнеса
Создана рабочая группа по переносу существующего бизнеса из других стран в Армению
и созданию нового бизнеса
В министерстве экономики Армении создана рабочая группа по переносу существующего бизнеса из других стран в Республику Армения и созданию нового бизнеса. Как сообщает Арменпресс, об этом говорится на странице министерства в Facebook.
Для оказания поддержки предпринимателям действует адрес электронной почты быстрого реагирования, на который можно отправлять свои вопросы: reloc@mineconomy.am.
Письмо должно содержать следующую информацию:
• название компании и сферу деятельности,
• количество сотрудников,
• примерные даты переноса бизнеса,
• основные вопросы, связанные с переносом бизнеса,
• ответственное лицо, с которым специалисты смогут установить оперативную связь.
Все вопросы будут переданы специалистам входящих в состав министерства экономики Enterprise Armenia и National Center for Innovation & Entrepreneurship, которые окажут полное содействие во всех процессах по интеграции бизнесов и открытию новых бизнесов в Армении.