Ռոսգվարդիան ավելի քան 80 տոննա հումանիտար օգնություն Է հասցրել Խարկովի մարզ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռոսգվարդիան ավելի քան 80 տոննա հումանիտար օգնություն Է հասցրել Ուկրաինայի Խարկովի մարզ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել են գերատեսչության մամուլի ծառայությունում:
«Ռոսգվարդիան ավելի քան 80 տոննա հումանիտար օգնություն Է հասցրել Խարկովի մարզի բնակիչներին»,-ասվում Է հաղորդագրության մեջ: Ռոսգվարդիայի հատուկ նշանակության ջոկատի զինծառայողները ԱԻՆ-ի աշխատակիցների հետ միասին ժամանել են Խարկովի մարզի Կուպյանսկ քաղաք:
«Ռոսգվարդիականները բնակիչներին բաժանել են առաջին անհրաժեշտության ապրանքներով պարենի հավաքածուներ, որոնց մեջ կա ձավար, մակարոնեղեն, շաքար, պահածոներ, թեյ, խտացրած կաթ, ձեթ»,-նշել են գերատեսչությունում: Ճշտվում Է, որ հումանիտար ակցիայի անվտանգությունն ապահովել են միլիցիայի հատուկ նշանակության ջոկատի եւ արագ արձագանքման հատուկ ջոկատի մարտիկները, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Росгвардия доставила в Харьковскую область более 80 тонн гумпомощи
Росгвардия доставила в Харьковскую область Украины более 80 тонн гуманитарной помощи, как передает Арменпресс, об этом сообщили в пресс-службе ведомства.
"Росгвардия доставила более 80 тонн гуманитарной помощи жителям Харьковской области", - говорится в сообщении.
Военнослужащие отряда специального назначения Росгвардии совместно с сотрудниками МЧС прибыли в город Купянск Харьковской области. "Росгвардейцы раздали жителям продовольственные наборы с продуктами первой необходимости. Это крупы, макароны, сахар, консервы, чай, сгущенка, масло", - отметили в ведомстве.