Երուսաղեմում Հայոց ցեղասպանության 107-րդ տարելիցին նվիրված բողոք-երթ է անցկացվել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երուսաղեմում ապրիլի 20-ին տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 107-րդ տարելիցին նվիրված բողոք-երթ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնել է Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքարանի դիվանապետ Կորյուն վարդապետ Բաղդասարյանը՝ հրապարակելով լուսանկարներ երթից:
Երթի մասնակիցները Երուսաղեմի Սուրբ Հակոբյանց մայր տաճարից քայլել են դեպի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի, որտեղ Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների բարեխոսության կարգ է  կատարվել: Այնուհետև երթի մասնակիցները, ովքեր քայլերթին մասնակցել են «Մենք քայլում ենք՝ հանուն արդարության» գրությամբ պաստառով և Հայաստանի Հանրապետության դրոշներով, Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցուց շարժվել են դեպի Հայոց ցեղասպանության հուշարձան, որտեղ մոմավառություն է արվել:
Ապրիլի 24-ին նախատեսվում է  բողոքի ցույց կազմակերպել Երուսաղեմում Թուրքիայի հյուպատոսարանի դիմաց: Նույն օրը՝ երեկոյան հիշատակի միջոցառում կկազմակերպվի Ժառանգավորաց վարժարանի տարածքում:

A protest march dedicated to the 107th anniversary of the Armenian Genocide held in Jerusalem
YEREVAN, APRIL 20, ARMENPRESS. A protest march dedicated to the 107th anniversary of the Armenian Genocide took place in Jerusalem on April 20, ARMENPRESS reports the Chancellor of the Armenian Patriarchate of Jerusalem Archimandrite Koryun Baghdasaryan said, publishing photos from the march.
The participants of the march walked from St. Hakobyants Cathedral in Jerusalem to St. Gregory the Illuminator Church, where the intercession of the holy martyrs of the Armenian Genocide was performed. Afterwards, the marchers, who were carrying a banner reading "We walk for justice" and the flags of the Republic of Armenia, marched from St. Gregory the Illuminator Church to the Armenian Genocide Memorial, where a candlelight vigil took place.
A rally is scheduled for April 24 in front of the Turkish Consulate in Jerusalem. On the same day, in the evening, a commemorative event will be organized in the territory of Zharangavorats College.