Լեհաստանն ու Ռումինիան հայտարարել են զորավարժությունների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեհաստանն ու Ռումինիան ապրիլի 28-ին հայտարարել են զորավարժություններ անցկացնելու մասին՝ Ուկրաինայում Ռուսաստանի հատուկ ռազմական գործողությունների ֆոնին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Լեհաստանում մայիսի 1-ից  մեկ ամիս երկրի  գրեթե բոլոր ճանապարհներով կտեղափոխվի ռազմական տեխնիկա, քաղաքացիներին հորդորել են չլուսանկարել և չհրապարակել տեղեկատվություն՝ տեխնիկայի և դրա տեղաշարժի մասին։ Նշվել է, որ տեխնիկայի տեղաշարժը կիրականացվի հիմնականում երկրի հյուսիսում և արևելքում։
Միաժամանակ Ռումինիայի ՊՆ-ն, մեկնաբանելով սոցիալական ցանցերում Ուկրաինայի և Մոլդովայի հետ սահման զինտեխնիկա տեղափոխելու մասին տեղեկությունները, հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի երկրների մասնակցությամբ զորավարժությունների անցկացման մասին։

YEREVAN, APRIL 28, ARMENPRESS. Poland and Romania have announced on April 28 about holding military exercises amid Russian special operations in Ukraine, ARMENPRESS reports Ria Novosti informed.
In Poland, starting from May 1, military equipment will be transported on almost all roads of the country for a month, the citizens were urged not to take photos, not to publish information about the equipment, its movement. It was noted that the movement of equipment will be carried out mainly in the north and east of the country.
Meanwhile, the Romanian Defense Ministry, commenting on the information on social media about the transfer of military equipment to the border with Ukraine and Moldova, announced about the holding of military exercises with the participation of NATO countries.