ՀՀ-ում ԱՄէ դեսպանությունում դիվանագիտական առաքելությունների ներկայացուցիչներն իրենց ցավակցությունն են հայտնել շեյխ Նահյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ-ում ԱՄէ դեսպանությունում դիվանագիտական առաքելությունների
ներկայացուցիչներն  իրենց ցավակցությունն են հայտնել շեյխ Նահյանի մահվան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարներն ու ներկայացուցիչները շարունակում են այցելել ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպանություն՝ իրենց ցավակցությունը հայտնելու լուսահոգի շեյխ Խալիֆա բին Զայեդ Ալ Նահյանի մահվան կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ-ում ԱՄԷ-ի դեսպանությունը: Իրենց ցավակցությունն են հայտնել ՀՀ-ում Թուրքմենստանի դեսպան Ն․Գ․ Մուհամմադ Ջիլդի Այազոֆը, ՀՀ-ում Լիբանանի դեսպան Ն․Գ․ Մայա Դաղերը, ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպան Ն․Գ․ Վիկտոր Ռիխտերը, ՀՀ-ում Սիրիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ահմադ ալ-Ֆարիյան, ՀՀ-ում Ուրուգվայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Էդուարդո Ռոզենբերգը, ՀՀ-ում Իրանի փոխդեսպան Ալի Մոթաղին, ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպան Ն․Գ․ Քիշան Դան Դիվալը, ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Վիկտոր Կլարկը:
Մայիսի 13-ին 73 տարեկանում մահացել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) նախագահ Խալիֆա բին Զայեդ Ալ ֊Նահյանը:

В посольстве ОАЭ в Армении представители дипмиссий выразили соболезнования в связи с кончиной шейха Нахайяна
В посольстве ОАЭ в Армении представители дипмиссий выразили соболезнования в связи
с кончиной шейха Нахайяна
Руководители и представители аккредитованных в Армении дипломатических миссий продолжают посещать посольство ОАЭ в Армении, чтобы выразить свои соболезнования в связи с кончиной шейха Халифа бин Зайеда Аль-Нахайяна.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает посольство ОАЭ в Армении. Свои соболезнования выразили посол Туркменистана в РА Мухаммад Джилди Аязофф, посол Ливана в РА Майя Дагер, посол Германии в РА Виктор Рихтер, временный поверенный в делах посольства Сирии в РА Ахмад аль-Фария, временный поверенный в делах посольства Уругвая в РА Эдуардо Розенберг, вице-посол Ирана в РА Али Мотахи, посол Индии в РА Кишан дан Дивал, временный поверенный в делах посольства Великобритании в РА Виктор Кларк.
Президент Объединенных Арабских эмиратов (ОАЭ) Халифа бин Зайед Аль-Нахайян скончался 13 мая в возрасте 73 лет.