Ադրբեջանական կողմի կրակոցից վիրավորված շարքային Դավիթ Վարդանյանի կյանքը փրկել չի հաջողվել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չնայած բժիշկների կողմից գործադրված բոլոր ջանքերին, մայիսի 28-ին ադրբեջանական կողմի կրակոցից վիրավորված ստացած շարքային Դավիթ Վահանի Վարդանյանի կյանքը փրկել չի հաջողվել: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
ՀՀ ՊՆ-ն տեղեկացրել էր որ մայիսի 28-ին, ժամը 10:40-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում նաև դիպուկահար հրացաններից, կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Դավիթ Վահանի Վարդանյանը:

Жизнь рядового Давида Варданяна, раненного выстрелом с азербайджанской стороны, спасти не удалось
Несмотря на все усилия врачей, спасти жизнь рядовому Давиду Ваановичу Варданяну, раненному 28 мая выстрелом с азербайджанской стороны, не удалось.
Об этом Арменпресс сообщили в Министерстве обороны Армении.
"Министерство обороны Республики Армения разделяет горечь утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам военнослужащего", - говорится в сообщении ведомства.
Министерство обороны РА сообщило, что 28 мая около 10:40 часов подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из огнестрельного оружия разного калибра, в том числе из снайперских винтовок, по армянским позициям, расположенным в юго-восточной части армяно-азербайджанской границы, в результате чего огнестрельное ранение получил рядовой срочной службы Давид Ваганович Варданян.