Գեղարքունիքի մարզպետն ընդունեց Հայաստանում Նիդեռլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
ԳԱՎԱՌ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանն ընդունեց Հայաստանում Նիդեռլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկոլաս Սխերմերսին։
«Արմենպրես»-ի տեղեկացմամբ՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը զրուցեցին  Գեղարքունիքի մարզում իրականացվելիք «ԻՆՖՈՐՄԱ» ծրագրի մասին, որի նպատակն է մարզի համայնքապետարանների համար վերապատրաստել   արհեստական բանականության հենքի վրա աշխատող մասնագետներ, ովքեր համայնքների բնակչությանը շուրջօրյա հասանելիությամբ կտրամադրեն անհրաժեշտ տեղեկատվություն։
Մարզպետն իր գոհունակությունը հայտնեց Նիդեռլանդների Թագավորությանը՝ նման նախաձեռնության եւ ցուցաբերվող աջակցության  համար եւ հույս հայտնեց, որ իրականացվող  ծրագիրն  իր  դրական ներգործությունը կունենա բնակչության իրազեկվածության բարձրացման եւ տեղեկատվական մակարդակի բարելավման ուղղությամբ։
Կարեն Սարգսյանը միաժամանակ պատրաստակամություն հայտնեց  մարզպետարանի լիազորությունների շրջանակներում աջակցել ծրագրի իրականացման աշխատանքներին։
Գեղարքունիքի մարզպետի հրավերով Նիդեռլանդների Թագավորության դեսպան Նիկոլաս Սխերմերսը առաջիկայում կայցելի Գեղարքունիքի մարզ եւ կծանոթանա մարզում քայլարշավային տուրիզմի ոլորտում առկա հնարավորություններին, գրավչություններին եւ առանձնահատկություններին։

Губернатор Гегаркуника принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении
Губернатор Гегаркуника Карен Саркисян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении Николаса Шермерса.
Как сообщает «Арменпресс», стороны обсудили программу «Информа», которая будет запущена в Гегаркуникской области. Цель программы - подготовка для администраций региона специалистов по информационным технологиям, которые круглосуточно будут предоставлять населению всю необходимую информацию.
Губернатор поблагодарил за такую инициативу и оказываемое содействие и выразил надежду, что реализуемая программа окажет положительное влияние на повышение информированности населения и улучшение информационного уровня.
Он также выразил готовность содействовать работам по реализации программы в рамках полномочий областной администрации.
По приглашению губернатора Гегаркуника посол Королевства Нидерландов Николас Шермерс в ближайшее время посетит Гегаркуникскую область и ознакомится с возможностями, достопримечательностями и особенностями походного туризма в области.