Տասնյակ միգրանտների մարմիններով բեռնատար են հայտնաբերել Տեխասում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Տեխաս նահանգի հարավում 46 զոհվածի մարմին են հայտնաբերել լքված բեռնատարի մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Associated Press գործակալությունը՝ վկայակոչելով անանուն աղբյուրին: Եվս 16 մարդու ողջ են գտել եւ տեղափոխել բուժհաստատություն:
Գործակալության աղբյուրի խոսքով՝ ենթադրվում Է, որ բոլոր զոհվածները միգրանտներ են, որոնք այդ ձեւով փորձել են անօրինականորեն հատել ԱՄՆ-ի սահմանը: Գործակալությունը հիշեցնում Է, որ բարձր ջերմաստիճանը լուրջ վտանգ Է ներկայացնում, հատկապես փոխադրամիջոցի ներսում: Մարմինների հայտնաբերման պահին ջերմաստիճանը տեղում մոտեցել Է Ցելսիուսի 40 աստիճանի, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Фуру с десятками тел мигрантов обнаружили в Техасе
Тела 46 погибших были обнаружены в брошенной фуре на юге американского штата Техас, сообщило агентство Associated Press со ссылкой на источник из числа официальных лиц.
Еще 16 человек были найдены живыми и доставлены в медучреждение, отмечается в сообщении.
По словам источника агентства, предположительно, все погибшие - мигранты, которые таким образом пытались незаконно пересечь границу США,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Агентство напоминает, что высокая температура представляет серьезную опасность, особенно внутри транспортных средств. В момент обнаружения тел температура на месте приближалась к 40 градусам по Цельсию.