ԼՂ շփման գծի երկայնքով իրադրությունը շարունակում է մնալ ծայրահեղ լարված. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չնայած այս պահին Լեռնային Ղարաբաղի շփման գծի երկայնքով ակտիվ մարտական գործողություններ չկան՝ իրադրությունը, ըստ ԼՂ իշխանությունների գնահատականի, շարունակում է մնալ ծայրահեղ լարված: Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին կառավարության նիստին հայտարարեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք պիտի աշխատենք այդ լարվածությունը թուլացնելու ուղղությամբ: Ընդգծեմ, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի պայմանավորվածությունների բոլոր կետերով Հայաստանը կառուցողական բանակցությունների վարման քաղաքականություն է իրականացնում՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման և ամրապնդման»,- ասաց Փաշինյանը:

Ситуация вдоль линии соприкосновения НК продолжает оставаться крайне напряженной: Никол Пашинян
Хотя на данный момент вдоль линии соприкосновения с Нагорным Карабахом не ведется активных боевых действий, ситуация, по мнению властей Нагорного Карабаха, остается крайне напряженной. Как сообщает «Арменпресс», об этом на заседании правительства заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Мы должны работать над ослаблением этой напряженности. Хотел бы подчеркнуть, что по всем пунктам договоренностей от 9 ноября 2020 года Армения реализует политику ведения конструктивных переговоров в пользу установления и укрепления мира в регионе», - сказал Пашинян.