Երևանի Հայրիկ Մուրադյան փողոցի 42/2 շենքից տարհանվել է 65 բնակիչ. հրդեհը մեկուսացվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարարները Երևանի Հայրիկ Մուրադյան փողոցի 42/2 շենքից տարհանել են 65 քաղաքացու։ Շենքի վերելակի հորանում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել է։ Նախնական տվյալներով՝ կան տուժածներ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից։
«Օգոստոսի 7-ին, ժամը 11։47-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Հայրիկ Մուրադյան փողոցի 42/2 շենքի վերելակի հորանում հրդեհ է բռնկվել։ Նախնական տվյալներով՝ կան տուժածներ։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը, Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ, ավտոսանդուղք, հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ և փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խմբերը:
Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «1-ԲԻՍ» կանչ․ դեպքի վայր են մեկնել ևս երկու մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք և գազածխապաշտպան ծառայության մեքենան։

Из здания 42/2 на улице Айрика Мурадяна в Ереване эвакуированы 65 жильцов: пожар локализован
Спасатели МЧС РА эвакуировали 65 граждан из здания 42/2 на улице Айрика Мурадяна в Ереване. Пожар в шахте лифта здания локализован. По предварительным данным, есть пострадавшие.
«В Национальный центр кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения поступил сигнал о том, что 7 августа в 11:47 часов в шахте лифта дома № 42/2 на улице Айрика Мурадяна вспыхнул пожар. По предварительным данным, есть пострадавшие
На место выехали 2 боевых расчета пожарно-спасательного отряда, автолестнца, дежурная группа отдела организации противопожарных и спасательных работ, спасательный отряд для проведения специальных работ Спасательной службы МЧС РА. Объявлен вызов сложности пожара "1-БИС". На место   выехали еще два боевых расчета, одна автолестница и машина службы газоуглеродной защиты. Ведутся работы по эвакуации жильцов», - говорится в сообщении.