Վարչապետ Փաշինյանն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետ Մոդիին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում նշված է.
«Ընդունեք իմ ջերմագին շնորհավորանքները Հնդկաստանի Հանրապետության անկախության 75-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Ուրախալի է տեսնել իր անկախության տարիների ընթացքում Հնդկաստանի նշանակալի առաջընթացն ու նվաճումները։ Հնդկաստանի դինամիկ զարգացումը տարբեր ոլորտներում իր դրական ներգործությունն է ունենում աշխարհի զարգացման և արդիականացման վրա։
Մենք կիսում ենք ընդհանուր արժեքները և շահերը, որոնք իրապես ամրապնդում են երկու երկրների միջև փոխվստահության վրա խարխսված կապերը: Ինչպես պատմության խորքից եկող մեր առնչությունները, այնպես էլ տարբեր ոլորտներում մեր համագործակցությունը յուրահատուկ բնույթ են հաղորդում մեր գործընկերությանը: Հայաստանն իր աջակցությունն է հայտնում Հնդկաստանին նաև գլոբալ մարտահրավերների կարգավորման իր ջանքերում:
Ապահովելով քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը՝ մենք պատրաստակամ ենք աջակցելու առևտրատնտեսական, ներդրումային և տեխնոլոգիաների բնագավառներում համագործակցության նոր և հավակնոտ ծրագրերի իրականացմանը։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ գերազանցություն, քաջառողջություն, բազում հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղ երկինք ու բարօրություն:

PM Pashinyan sends congratulatory message to Prime Minister of India
YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Prime Minister of the Republic of India Narendra Modi on the occasion of Independence Day. As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, the message reads as follows,
“Please accept my warmest congratulations on the occasion of the 75th anniversary of the independence of the Republic of India.
It is gratifying to see the significant progress and achievements of India during the years of its independence. India's dynamic development in various fields has a positive impact on the development and modernization of the world.
We share common values and interests that truly strengthen the ties between the two countries anchored on mutual trust. Both our interactions coming from the depths of history and our cooperation in various fields give a unique character to our cooperation. Armenia supports India in its efforts to solve also global challenges.
Ensuring a high level of political dialogue, we are ready to support the implementation of new and ambitious cooperation programs in the fields of trade, economy, investment and technology.
Taking the opportunity, I wish you, Your Excellency, good health, success, and peaceful skies and prosperity to the friendly people of India.