Հայաստանի և Կիպրոսի ԱԳ նախարարներն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցերին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը օգոստոսի 18-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Կիպրոսի ԱԳ նախարար Իոաննիս Կասուլիդեսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունից, հեռախոսազրույցի ընթացքում Իոաննիս Կասուլիդեսը ցավակցություն է հայտնել օգոստոսի 14-ին Սուրմալու առևտրի կենտրոնում պայթյունի հետևանքով մարդկային զոհերի առնչությամբ և շուտափույթ ապաքինում մաղթել վիրավորներին:
ԱԳ նախարարները գոհունակություն են հայտնել Հայաստան-Կիպրոս հարաբերությունների բարձր մակարդակի առնչությամբ: Քննարկվել են երկկողմ ու բազմակողմ ձևաչափերում համագործակցության հետագա ընդլայնման և ամրապնդման հեռանկարները:

Министры ИД Армении и Кипра коснулись вопросов региональной безопасности
18 августа министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Кипра Иоаннисом Касулидесом.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении  информации Министерства иностранных дел  Республики Армения, в ходе телефонного разговора Иоаннис Касулидес выразил соболезнования в связи с человеческими жертвами в результате взрыва в торговом центре Сурмалу 14 августа и пожелал пострадавшим скорейшего выздоровления.
Министры иностранных дел выразили удовлетворение высоким уровнем отношений Армения-Кипр. Были обсуждены перспективы дальнейшего расширения и укрепления сотрудничества в двустороннем и многостороннем форматах.