ՀՀ ՊՆ պաշտոնատար անձինք ՆԱՏՕ-ի ռազմական կրթության կատարելագործման ծրագրի շրջանակում այցելել են ԱՄՆ-ի ուսումնական հաստատություններ
ՀՀ ՊՆ պաշտոնատար անձինք ՆԱՏՕ-ի ռազմական կրթության կատարելագործման
ծրագրի շրջանակում այցելել են ԱՄՆ-ի ուսումնական հաստատություններ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օրերս Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պաշտոնատար անձինք ՆԱՏՕ-ի ռազմական կրթության կատարելագործման ծրագրի (DEEP) շրջանակում այցելել են Միացյալ Նահանգների մի շարք ուսումնական հաստատություններ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանում Ամերիկայի դեսպանատան տարածած հաղորդագրությունից, Նահանգներում գտնվելու ընթացքում հայ պատվիրակները հանդիպել են իրենց գործընկերների հետ Վեսթ Փոյնթի ռազմական ակադեմիայում, ԱՄՆ բանակի պատերազմի քոլեջում, Ազգային պաշտպանական համալսարանում և Ցամաքային ուժերի շտաբում։ Նրանք զրուցել են ընդունելության, ինտեգրման, ակադեմիական ծրագրերի և ռազմական պատրաստության շուրջ:
«Միացյալ Նահանգները պատրաստ է համագործակցել Հայաստանի հետ մեր պետությունների պաշտպանության համար ազդեցիկ առաջնորդների պատրաստման գործում»,- նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Делегация МО РА в рамках программы НАТО по совершенствованию военного образования посетила учебные заведения США
Делегация МО РА в рамках программы НАТО по совершенствованию военного
образования посетила учебные заведения США
На днях должностные лица Министерства обороны РА в рамках Программы НАТО по совершенствованию военного образования (DEEP) посетили ряд учебных заведений США.
Как стало известно «Арменпресс» из сообщения посольства США в Армении члены делегации Армении встретились со своими коллегами в Военной академии Вест-Пойнта, в Колледже Армии США, в Университете национальной обороны и в Штабе наземных сил. Они беседовали о приеме в учбные заведения, об интеграции, академических программах и военной подготовке.
«США готовы сотрудничать с Арменией в деле подготовки лидеров для обороны наших государств», - говорится в сообщении посольства.