Թաթարստանի բնակչուհին հրդեհել է «Սբերբանկ»-ի մասնաճյուղը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թաթարստանում ոստիկանները ստուգում են անցկացնում Ազնակաևոյի բանկերից մեկի գրասենյակի հրկիզման փաստով, կասկածյալը ձերբակալվել է, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին» հայտնել են հանրապետության ՆԳՆ-ից:
Սոցցանցերում հրապարակված տեսանյութում կինը «Սբերբանկ»-ի բանկոմատներով սենյակում սրվակներից ինչ-որ հեղուկ է լցնում, այնուհետև հրդեհում է տարածքը և փախչում։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին «Սբերբանկ»-ի մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ բաժանմունքը միջադեպի ժամանակ չի աշխատել:
«Միջադեպը հաստատում ենք։ Հրդեհը վերացվել է, տուժածներ չկան, դեպքի պահին բաժանմունքը չի աշխատել: Մասնաճյուղն ըստ ժամանակացույցի աշխատանքը կշարունակի փետրվարի 13-ից: Ցանկանում էինք նշել, որ նման հանցագործությունների համար, կախված չարագործի գործողությունների որակավորումից, դատարանը կարող է մինչև 15 տարվա ազատազրկում նշանակել«, - գործակալությանը հայտնել են բանկում։

Жительница Татарстана подожгла офис Сбербанка
Полицейские в Татарстане проводят проверку по факту поджога офиса одного из банков в Азнакаево, подозреваемая задержана, сообщили РИА Новости в МВД по республике.
На видео, опубликованном в соцсетях, женщина в помещении с банкоматами Сбербанка разливает из флаконов некую жидкость, затем поджигает помещение и убегает.
Как передает Арменпресс, в пресс-службе Сбербанка РИА Новости сообщили, что отделение во время инцидента не работало.
"Инцидент подтверждаем. Возгорание устранено, пострадавших нет, в момент инцидента отделение не работало. Филиал продолжит работу по графику с понедельника, 13 февраля. Хотели отметить, что за подобного рода преступления, в зависимости от квалификации действий злоумышленника, судом может быть назначено наказание до 15 лет лишения свободы", - отметили агентству в банке.