Իսրայելում բացվել է Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված հրապարակ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի Հայֆա քաղաքում մարտի 20-ին տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության հրապարակի բացումը: Արարողությունը տեղի է ունեցել՝ չնայած Թել Ավիվում Թուրքիայի դեսպանատան կողմից գործադրված ճնշմանը: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Երուսաղեմի Հայ դատի հանձնախմբի տարածած հաղորդագրությունը:
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել Հայֆայի քաղաքապոտ Էյնաթ Քալիշ-Ռոտեմը, քաղաքային խորհրդի անդամներ, Իսրայելում Հայաստանի դեսպան Արման Հակոբյանը, Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքության ներկայացուցիչները, Երուսաղեմի Հայ դատի հանձնախումբը, Իսրայելի հայկական համայնքի անդամներ, ինչպես նաև Հայֆայի տարբեր համայնքների ներկայացուցիչներ:

YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. Haifa, the third-largest city in Israel, inaugurated the Armenian Genocide Square on March 20, the Armenian National Committee of Jerusalem (ANCJ) reported.
ANCJ said that the inauguration ceremony took place “despite great pressure from the Turkish Embassy in Tel Aviv.”
Haifa Mayor Dr. Einat Kalisch-Rotem, City Council members, the Armenian ambassador to Israel Arman Hakobyan, representatives of the Armenian Patriarchate of Jerusalem, representatives of the ANCJ and members of the Armenian community of Israel and representatives of all various communities of Haifa attended the ceremony.