Հայաստանում սպասվում են տեղումներ, օդի ջերմաստիճանը կնվազի 4-6 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում մարտի 26-ի ցերեկը, 28-ի գիշերը, 29-30-ին առանձին շրջաններում, 27-ին և 31-ին՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, առանձին հատվածներում՝ մառախուղ, հնարավոր է նաև ամպրոպ: Մարտի 28-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից։
«Քամին՝ հարավային 3-6 մ/վրկ, մարտի 26-ին, 28-ին սպասվում է քամու ուժգնացում 13-16 մ/վրկ, 29-ին՝ 18-23 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը մարտի 26-ի ցերեկը կբարձրանա ևս 2-4, մարտի 27-ին կնվազի 4-6 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Armenia 26_03_23.png (118 KB)
Ըստ աղբյուրի՝ Երևան քաղաքում մարտի 26-ի ցերեկը, 29-30-ին՝ հնարավոր է, 27-ին և 31-ին սպասվում է անձրև, հնարավոր է նաև ամպրոպ։ Մարտի 28-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

В Армении ожидаются осадки, температура воздуха понизится на 4-6 градусов
Днем 26-го, ночью 28-го, 29-30-го марта в отдельных районах, 27-го и 31-го марта в большинстве регионов ожидаются осадки, в отдельных местах-туман, возможна также гроза. Днем 28 марта погода будет без осадков.
Об этом Арменпресс сообщили в центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды РА.
"Ветер южный 3-6 м/сек, 26-го, 28-го марта ожидается усиление ветра до 13-16 м/сек, 29-го-до 18-23 м/сек. Днем 26 марта температура воздуха повысится еще на 2-4 градуса, 27 марта понизится на 4-6 градусов", - говорится в сообщении
Согласно источнику, днем 26-го, 29-30-го марта в Ереване, возможно - 27-го и 31-го марта, ожидается дождь, возможна также гроза. Днем 28 марта ожидается  погода без осадков.