Կանզաս Սիթիում երեք մարդ Է զոհվել բարում հրաձգության հետևանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Միսուրի նահանգի Կանզաս Սիթի քաղաքի բարում հրաձգության հետևանքով երեք մարդ Է զոհվել, ևս երկուսը տուժել են, հայտնում է ABC News հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով տեղի ոստիկանությունը: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Երեք մարդ սպանվել է Կանզաս Սիթիի Klymax Lounge բարում կիրակի վաղ առավոտյան»,-ասվում է հեռուստաալիքի հաղորդագրության մեջ՝ վկայակոչելով ոստիկանությունը:
Հեռուստաալիքը, վկայակոչելով տեղի ոստիկանության հայտարարությունը, նշում է, որ ոստիկանության սպաները, որոնք դեպքի վայր են ժամանել մինչև տեղական ժամանակով ժամը 1.30-ը, հայտնաբերել են հրաձգության հետևանքով տուժած հինգ մարդու: Ոստիկանության հայտարարության համաձայն՝ երկու մարդ տեղում մահացել է, երեք տուժածներին տեղափոխել են հիվանդանոց ։
Ավելի ուշ տուժածներից մեկը մահացել է, հայտնում է հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչներին։

В Канзас-Сити три человека погибли при стрельбе в баре
Три человека погибли, еще двое пострадали при стрельбе в баре в городе Канзас-Сити в американском штате Миссури, сообщает телеканалABC Newsсо ссылкой на местную полицию. Օб этом передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Три человека были застрелены в баре Klymax Lounge в Канзас-Сити рано утром в воскресенье", - говорится в сообщении телеканала со ссылкой на полицию.
Телеканал со ссылкой на заявление местной полиции отмечает, что офицеры полиции, прибывшие на место происшествия до 1.30 ночи по местному времени, обнаружили пять человек, пострадавших в результате стрельбы. Согласно заявлению полиции, двое человек скончались на месте, трое пострадавших доставили в больнице.
Позднее один из пострадавших скончался, сообщает телеканал, ссылаясь на представителей местных властей.