Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիան գործարկել է Khachaturian-120 առցանց ձայնասփյուռը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակի առիթով Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիան, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ ազդարարում է Khachaturian 120 առցանց ձայնասփյուռի հեռարձակման մեկնարկը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայից, հոբելյանական ողջ տարվա ընթացքում մեծն կոմպոզիտորի ստեղծագործությունները հնարավոր կլինի ունկնդրել առցանց ձևաչափով, 24/7 ամենամեծ լսարանն ունեցող ռադիոկայանների և երաժշտական ձայնադարանների միջոցով.
Ըստ աղբյուրի՝ շուրջօրյա հեռարձակումը հասանելի է նաև Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի պաշտոնական կայքում՝ www.babajanyanhall.org, ինչպես նաև հատուկ նախագծի համար ստեղծված www.radiokhachaturian.com կայքերում։

Онлайн-радио Государственной филармонии Армении — Khachaturian-120
По случаю 120-летия со дня рождения Арама Хачатряна Государственная филармония Армении при поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта РА объявляет о начале онлайн-аудиотрансляции Khachaturian-120.
Как сообщили Арменпресс в Государственной филармонии Армении, в течение всего юбилейного года произведения великого композитора будут доступны для прослушивания онлайн, 24/7 — через радиостанции и музыкальные библиотеки с самой большой аудиторией.
Согласно источнику, круглосуточная трансляция также доступна на официальном сайте Государственной филармонии Армении: www.babajanyanhall