Վարդենիս համայնքի ղեկավարն ընդունել է Հայաստանում և Վրաստանում Դանիայի թագավորության դեսպան Աննե Թոֆթ Սորենսենին
Վարդենիս համայնքի ղեկավարն ընդունել է Հայաստանում և Վրաստանում
Դանիայի թագավորության դեսպան Աննե Թոֆթ Սորենսենին
ԳԱՎԱՌ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Վարդենիս համայնքի ղեկավար Ահարոն Խաչատրյանը Վարդենիսի համայնքապետարանի վարչական շենքում ընդունել է Հայաստանում և Վրաստանում Դանիայի թագավորության  դեսպան Աննե Թոֆթ Սորենսենին, «Mission 10 forty» կազմակերպության ղեկավար և հիմնադիր Քիմ Հարցներին, «Վորլդ Վիժն Հայաստան» միջազգային բարեգործական կազմակերպության ղեկավար Րաֆֆի Դուդակլյանին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Վարդենիսի համայնքապետարանի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում համայնքի ղեկավարը հյուրերին է  ներկայացրել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված ու Վարդենիս համայնքում ապաստան գտած  քաղաքացիների կարիքները։
Ծանոթանալով  Վարդենիս համայնքում ապաստանածների հիմնական կարիքներին՝ Դանիայի թագավորության դեսպանը և բարեգործական կազմակերպությունների ղեկավարները հավաստել են, որ առաջիկայում կտեղեկացնեն իրենց կողմից ԼՂ-ից բռնի տեղահանված ընտանիքներին ցուցաբերվելիք աջակցության ուղղությունների մասին։
2023 թվականի հոկտեմբերի 16-ի դրությամբ Վարդենիս համայնքի տարբեր բնակավայրերում ապաստան են գտել ԼՂ-ից բռնի տեղահանված 201 ընտանիք՝ 704 հոգի։

Глава общины Варденис принял посла Королевства Дании в Армении и Грузии Анне Тофт Соренсен
Глава общины Варденис Аарон Хачатрян принял посла Королевства Дания в Армении и Грузии Анне Тофт Соренсен, руководителя и основателя организации «Mission 10 forty» Кима Харцнера и руководителя международной благотворительной организации «World Vision Армения» Раффи Дудакляна.
Как сообщили «Арменпресс» в администрации Вардениса, в ходе встречи глава общины представил гостям нужды граждан, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха и нашедших убежище в Варденисской общине.
Ознакомившись с основными потребностями беженцев, осевших в общине Варденис, посол Королевства Дания и руководители благотворительных организаций заверили, что в ближайшее время сообщат о направлениях поддержки, которая будет оказана семьям вынужденных переселенцев из Нагорного Карабах.
По состоянию на 16 октября 2023 года в различных населенных пунктах общины Варденис нашла приют 201 семья, переселившаяся из Нагорного Карабаха, 704 человека.