ՀՀ ԱԳ նախարարը չի մասնակցի ՀԱՊԿ ԱԳ, պաշտպանության նախարարների խորհուրդների և ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին
ՀՀ ԱԳ նախարարը չի մասնակցի ՀԱՊԿ ԱԳ, պաշտպանության նախարարների
խորհուրդների և ԱԽ քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսական կողմի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 21-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Բելառուսի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ալեյնիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-բելառուսական երկկողմ օրակարգի շուրջ:
Ըստ աղբյուրի՝ անդրադարձ է կատարվել ՀԱՊԿ գործունեությանն առնչվող հարցերի: Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ չի կարողանա մասնակցել նոյեմբերի 22-ին Մինսկում նախատեսվող ՀԱՊԿ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի և անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին:

YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS.On the initiative of the Belarusian side, on November 21, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan held a phone talk with the Minister of Foreign Affairs of Belarus Sergei Aleinik, the foreign ministry said.
During the telephone conversation, ideas were exchanged on the Armenian-Belarusian bilateral agenda.
Issues related to CSTO activities were also discussed during the phone conversation. Armenian Foreign Minister noted that he would not be able to participate in the joint session of the CSTO Council of Foreign Ministers, the Council of Defense Ministers and the Committee of Secretaries of the Security Council scheduled for November 22 in Minsk.