Փաշինյանը և Ղարիբաշվիլին ստորագրել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատման հռչակագիր
Փաշինյանը և Ղարիբաշվիլին ստորագրել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև
ռազմավարական գործընկերության հաստատման հռչակագիր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի գլխավորությամբ Թբիլիսիում տեղի ունեցած Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի շրջանակում ստորագրվել են երկկողմ փաստաթղթեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 13-րդ նիստի» արձանագրությունը և «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատման մասին» հռչակագիրը:
Ըստ աղբյուրի՝ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլյա Դարչիաշվիլին ստորագրել են  «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Վրաստանի կառավարության միջև դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և հյուպատոսական հիմնարկների անձնակազմի ընտանիքի անդամների կողմից վարձատրվող գործունեություն իրականացնելու մասին» համաձայնագիր:
Նշվում է, որ Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը և Վրաստանի շրջակա միջավայրի պաշտպանության և գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Թենգիզ Նասարիձեն ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության և Վրաստանի շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարարության միջև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր:
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկացմամբ՝ Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Սմբատյանը և Վրաստանի բռնազավթված տարածքներից ներքին տեղահանված անձանց, աշխատանքի, առողջապահության և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Տամիլա Բարկալաիան ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության և Վրաստանի բռնազավթված տարածքներից ներքին տեղահանված անձանց, աշխատանքի, առողջապահության և սոցիալական հարցերի նախարարության միջև աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում համագործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր:

YEREVAN, JANUARY 26, ARMENPRESS. Bilateral documents were signed within the framework of the meeting of the intergovernmental commission for economic cooperation between Armenia and Georgia held in Tbilisi, which was chaired by Prime Ministers of Armenia and Georgia Nikol Pashinyan and Irakli Garibashvili, Nikol Pashinyan's Office said in a readout.
It is noted that Nikol Pashinyan and Irakli Garibashvili signed the minutes of the "13th session of the intergovernmental commission for economic cooperation between the Republic of Armenia and Georgia" and the declaration "On the establishment of strategic partnership between the Republic of Armenia and Georgia".
The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan and the Minister of Foreign Affairs of Georgia Ilia Darchiashvili signed the agreement between the Government of the Republic of Armenia and the Government of Georgia on the implementation of paid activities by the family members of the staff of diplomatic missions and consular institutions.
According to the source, Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Arman Khojoyan and Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia Tengiz Nasaridze signed a memorandum of understanding "On cooperation in the field of agriculture between the Ministry of Economy of the Republic of Armenia and the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia".
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Georgia Ashot Smbatyan and Deputy Minister of IDPs from Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia Tamila Barkalaia signed a Memorandum of Understanding between the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia and Ministry of IDPs from Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia on cooperation in the field of labor and social protection.