IDBank-ը՝ Իմ անտառ Հայաստան ՀԿ-ի կոնֆերանսի մասնակից
Անտառների միջազգային օրվա կապակցությամբ երեկ՝ մարտի 21-ին «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությունը նախաձեռնել էր կոնֆերանս «Անտառների էկոհամակարգային ծառայությունները և դրանց ազդեցությունը բիզնեսի վրա» թեմայով, որին մասնակցեց նաև IDBank-ի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանը։
Պանելային քննարկման ընթացքում Տիգրան Մխիթարյանը խոսել է բիզնեսի աճի հարցում բնապահպանական ծրագրերի դերի ու շրջակա միջավայրի կայունության և բնապահպանության գործում ընկերությունների ներգրավվածության կարևորության մասին։
Տիգրան Մխիթարյանի խոսքով՝ IDBank և Իդրամ ընկերությունների կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ուղղություններից մեկը հենց բնապահպանությունն է։ «Պատահական չէ, որ արդեն երկրորդ անգամ Իդրամի և Բանկի համատեղ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն իր աջակցությունն է ցուցաբերում «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ին», - ասում է Տիգրան Մխիթարյանը։
IMG_2111.JPG (9.56 MB)
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի մարտ-ապրիլ ամիսներին կուտակված «մի դրամների» ողջ գումարը՝  10757867 դրամն, ուղղվել է «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ի անտառների վերականգնման ծրագրին։ Արդյունքում ընկերությունների աշխատակիցների մասնակցությամբ ծառատունկ կազմակերպվեց, ու IDBank-ի ու Իդրամի անունով 16 հազար ծառ տնկվեց Ջրաշենում: Սա խոսում է ոչ միայն ընկերությունների, այլև աշխատակիցների բարձր սոցիալական պատասխանատվության մասին։
«Իմ անտառ Հայաստանը» հիմա կրկին «Մի դրամի ուժի» շահառուն է․ ընթացիկ ամսվա՝ մարտի ընթացքում հաճախորդների վճարումների դիմաց կուտակված ողջ գումարը փոխանցվելու է «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությանը։
Իսկ թե որքան կկազմի այդ գումարը՝ կախված է յուրաքանչյուրից։ Չէ՞ որ այն գոյանում է Idram&IDBank, IDBanking.am, Idram.am առցանց հարթակներով, ինչպես նաև ընկերությունների տերմինալներով կատարված վճարումների քանակից։ Ի դեպ՝ Իդրամով վճարել կարող եք արդեն ավելի քան 20000 վաճառակետերում՝ մի քանի ակնթարթում կատարելով Ձեր գործարքը։
Հիմա յուրաքանչյուրը կարող է դառնալ բարի կամքի դեսպան․ պարզապես միացե՛ք Իդրամին ու IDBank-ին, իրականացրե՛ք Ձեր բոլոր վճարումներն առցանց, անհպում ու անվտանգ, ու բարի գործեր կատարեք՝ առանց մի դրամ ավել ծախսելու։

IDBank as a Participant in the Conference of My Forest Armenia NGO
On the occasion of the International Day of Forests, yesterday, on March 21st, the environmental NGO “My Forest Armenia” initiated a conference on the topic “Forest ecosystem services and the impact on business”. Tigran Mkhitaryan, Corporate Business Director of IDBank also participated in the conference.
During the panel discussion, Tigran Mkhitaryan spoke about the role of environmental programs in business growth and the importance of companies' involvement in environmental sustainability and environmental protection.
According to Tigran Mkhitaryan, one of the directions of corporate social responsibility programs of IDBank and Idram is environmental protection. “It is no coincidence that for the second time the joint initiative of Idram and the Bank “The Power of One Dram” is supporting “My Forest Armenia” NGO,” says Tigran Mkhitaryan.
IMG_2111.JPG (9.56 MB)
The entire amount of “one drams” accumulated during March-April 2022, AMD 10 757 867, was directed to the forest restoration program of “My Forest Armenia” NGO. As a result, tree planting was organized with the participation of company employees, and 16,000 trees were planted on behalf of IDBank and Idram in the Jrashen area. This speaks not only about the high social responsibility of the companies, but also of the employees.
“My Forest Armenia” is once again the beneficiary of “The Power of One Dram”. During the current month March, all the money accumulated in return for customer payments will be transferred to the “My Forest Armenia” environmental non-governmental organization.
And how much that amount will be depends on everyone. After all, the amount is generated from the number of payments made through the online platforms of Idram&IDBank, IDBanking.am, Idram.am, as well as through the terminals of the companies. By the way, you can pay with Idram at more than 20,000 outlets completing your transaction in a few moments.