IDBank-ը՝ Իմ անտառ Հայաստան ՀԿ-ի կոնֆերանսի մասնակից
Անտառների միջազգային օրվա կապակցությամբ երեկ՝ մարտի 21-ին «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությունը նախաձեռնել էր կոնֆերանս «Անտառների էկոհամակարգային ծառայությունները և դրանց ազդեցությունը բիզնեսի վրա» թեմայով, որին մասնակցեց նաև IDBank-ի Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանը։
Պանելային քննարկման ընթացքում Տիգրան Մխիթարյանը խոսել է բիզնեսի աճի հարցում բնապահպանական ծրագրերի դերի ու շրջակա միջավայրի կայունության և բնապահպանության գործում ընկերությունների ներգրավվածության կարևորության մասին։
Տիգրան Մխիթարյանի խոսքով՝ IDBank և Իդրամ ընկերությունների կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ուղղություններից մեկը հենց բնապահպանությունն է։ «Պատահական չէ, որ արդեն երկրորդ անգամ Իդրամի և Բանկի համատեղ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն իր աջակցությունն է ցուցաբերում «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ին», - ասում է Տիգրան Մխիթարյանը։
IMG_2111.JPG (9.56 MB)
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի մարտ-ապրիլ ամիսներին կուտակված «մի դրամների» ողջ գումարը՝  10757867 դրամն, ուղղվել է «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ի անտառների վերականգնման ծրագրին։ Արդյունքում ընկերությունների աշխատակիցների մասնակցությամբ ծառատունկ կազմակերպվեց, ու IDBank-ի ու Իդրամի անունով 16 հազար ծառ տնկվեց Ջրաշենում: Սա խոսում է ոչ միայն ընկերությունների, այլև աշխատակիցների բարձր սոցիալական պատասխանատվության մասին։
«Իմ անտառ Հայաստանը» հիմա կրկին «Մի դրամի ուժի» շահառուն է․ ընթացիկ ամսվա՝ մարտի ընթացքում հաճախորդների վճարումների դիմաց կուտակված ողջ գումարը փոխանցվելու է «Իմ անտառ Հայաստան» բնապահպանական հասարակական կազմակերպությանը։
Իսկ թե որքան կկազմի այդ գումարը՝ կախված է յուրաքանչյուրից։ Չէ՞ որ այն գոյանում է Idram&IDBank, IDBanking.am, Idram.am առցանց հարթակներով, ինչպես նաև ընկերությունների տերմինալներով կատարված վճարումների քանակից։ Ի դեպ՝ Իդրամով վճարել կարող եք արդեն ավելի քան 20000 վաճառակետերում՝ մի քանի ակնթարթում կատարելով Ձեր գործարքը։
Հիմա յուրաքանչյուրը կարող է դառնալ բարի կամքի դեսպան․ պարզապես միացե՛ք Իդրամին ու IDBank-ին, իրականացրե՛ք Ձեր բոլոր վճարումներն առցանց, անհպում ու անվտանգ, ու բարի գործեր կատարեք՝ առանց մի դրամ ավել ծախսելու։

IDBank - участник конференции общественной организации Мой лес Армения
Вчера, 21 марта, по случаю Международного дня лесов экологическая общественная организация «Мой лес Армения» провела конференцию на тему «Экосистемные услуги леса и их влияние на бизнес». В конференции также принял участие директор по корпоративному бизнесу IDBank Тигран Мхитарян.
В рамках панельной дискуссии Тигран Мхитарян рассказал о роли экологических программ в развитии бизнеса и важности участия компаний в обеспечении экологической устойчивости и защите окружающей среды.
По словам Тиграна Мхитаряна, одним из направлений программ корпоративной социальной ответственности IDBank и Idram является защита окружающей среды. «Совсем не случайно, что совместная инициатива Idram и Банка «Сила одного драма» уже во второй раз поддерживает общественную организацию «Мой лес Армения»», - сказал Тигран Мхитарян.
IMG_2111.JPG (9.56 MB)
Напомним, что вся сумма, накопленная за март-апрель 2022 года, 10.757.867 драмов, была направлена на программу восстановления лесов общественной организации «Мой лес Армения». В результате, при участии сотрудников компании была организована посадка деревьев, и от имени IDBank и Idram в районе Джрашен было посажено 16.000 деревьев. Это говорит не только о высокой социальной ответственности компаний, но и их сотрудников.
Организация «Мой лес Армения» вновь стала бенефициаром проекта «Сила одного драма». В течение марта текущего года вся сумма, собранная за платежи клиентов, будет переведена экологической общественной организации «Мой лес Армения».
И какой будет эта сумма, зависит от каждого. Ведь она формируется из количества платежей, совершенных через онлайн-платформы Idram&IDBank, IDBanking.am, Idram.am, а также через терминалы компаний. Кстати, Вы можете заплатить с помощью Idram в более чем 20.000 пунктах продажи, совершив транзакцию за несколько секунд.
Теперь каждый может стать послом доброй воли: просто присоединитесь к Idram и IDBank, совершайте все свои платежи онлайн, бесконтактно и безопасно, и делайте добрые дела, не тратя ни одного драма больше.