«Երեմյան Փրոջեքթս»-ը՝ Doing Digital Awards-ի Հյուրընկալության և ագրո- նորարարության ոլորտի մրցանակակիր
«Երեմյան Փրոջեքթս»-ը՝ Doing Digital Awards-ի Հյուրընկալության և ագրո-
նորարարության ոլորտի մրցանակակիր
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թվային փոխակերպումների Doing Digital հարթակն այս տարի մեկնարկեց Doing Digital Awards-ը, որն ամենամյա Doing Digital ֆորումի անբաժանելի մասը կլինի: Որպես հարթակ, որը նվիրված է ֆինթեքի և բիզնեսի թվայնացման հնարավորությունների ուսումնասիրմանը, ֆորումը նպատակ ունի միավորել մտքի առաջատարներին՝ կառավարության, տեխնոլոգիաների, ֆինանսների և բանկային ոլորտներում: Համաշխարհային փորձագետների և տեղական բիզնեսների միջև քննարկումների և փորձի փոխանակման միջոցով DDF-ը նպաստում է թվայնացման գործընթացի առաջխաղացմանը։
Doing Digital մրցանակաբաշխության նպատակն է բացահայտել և խրախուսել թվային փոխակերպումների գործընթացների առաջամարտիկներին, և դրանով խթանել, որպեսզի պետական և մասնավոր հատվածի կազմակերպությունները թվային փոխակերպումների ճանապարհին ձգտեն կատարելագործման, գրանցեն նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ։
«Doing Digital Forum-ը վերածվել է կարևոր ավանդույթի, որը մի հարկի տակ համախմբում է փոփոխություններ իրականացնողներին ու գաղափարակիր առաջնորդներին, ովքեր ցանկանում են կիսվել գիտելիքով ու փորձով՝ միաժամանակ խթանելով նորարարությունը։ Այս տարի մենք մեկնարկել ենք մեր առաջին մրցանակաբաշխությունը` ուղղված բացահայտելու և խրախուսելու թվային փոխակերպումների գործընթացի առաջամարտիկներին, ովքեր էական հաջողություններ են գրանցել և նշանակալի ազդեցություն ունեն համաշխարհային ու տեղական էկոհամակարգում», - նշել է Doing Digital Platform-ի հիմնադիր Տաթևիկ Սիմոնյանը։
Doing Digital Awards 2024-ի մրցանակակիրներից է նաև DDF24-ի հյուրընկալության ոլորտի գործընկեր «Երեմյան Փրոջեքթսը», որն արժանացավ «Գերազանցություն հյուրընկալության և ագրո-նորարարության ոլորտում» (Excellence in Hospitality and Agro-Innovation) մրցանակին:
«Երեմյան Փրոջեքթս»-ը Հայաստանում բիզնես, ռեստորանային և գյուղատնտեսական ոլորտների առաջատարներից է: Ընկերությունն իր գործունեության 18 տարիների ընթացքում ստեղծել և իրականացրել է համարձակ, յուրօրինակ և կոնցեպտուալ տասնյակից ավելի նախագծեր, մեծ ներդրում ունեցել Հայաստանում ռեստորանային ոլորտի և գյուղատնտեսության զարգացման գործում։ Ընկերությունը 2023-ին գյուղատնտեսության ոլորտում խոշորագույն ներդրումներ իրականացրեց և հիմնեց Հայաստանում իր տեսակի մեջ առաջին ու եզակի անասնապահական համալիրը։ Այն գործում է միջազգային չափանիշներին համապատասխանող սկզբունքներով ու մոտեցումներով։
Մրցանակը Երեմյան Փրոջեքթսի գլխավոր տնօրեն Դավիթ Երեմյանին հանձնեց Քրիս Սքիները՝ Doing Digital Forum 2023-ի գլխավոր խոսնակը, ով Հայաստան էր ժամանել հատուկ Doing Digitaլ ֆորումին և մրցանակաբաշխությանը մասնակցելու նպատակով։
«Ուրախ եմ, որ այս անվանակարգի մրցանակը ստանում եմ հենց Քրիս Սքիներից, ում ելույթն անցյալ տարի ինձ համար շատ տպավորիչ էր ու ոգեշնչող: Ինձ համար շատ հաճելի անակնկալ էր և մեծ պատիվ՝ ստանալ այս մրցանակը. այն ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ ավելի քան 18 տարվա մեր նվիրված ու հետևողական աշխատանքը գնահատվում է։ Բիզնես ոլորտում շուրջ երկու տասնամյակ գործունեությունը, միլիոնավոր հյուրերի և հաճախորդների հետ ամենօրյա շփումն ու աշխատանքը փաստում են՝ այսօր փոփոխություններն անընդհատ են ու ամեն օր. դրանց պետք է լինել պատրաստ, թվային փոխակերպումների մարտահրավերներն օգտագործել որպես հնարավորություն», - նշել է Դավիթ Երեմյանը:
Գնահատելով թվայնացման ուղղությամբ մի խումբ անհատների ու կազմակերպությունների գրանցած հաջողությունները՝ Doing Digital Awards-ի առաջին մրցանակակիրներն են դարձել Բրեթ Քինգը, Քրիս Սքիները և Դիրք Օլմայերը՝ բանկային, ֆինթեքի ոլորտներում և տաղանդների բացահայտման գործում իրենց փոխակերպող ազդեցության համար:
Թվային վճարումների համաշխարհային առաջատար Visa-ից մինչև թվային փոխակերպման ոլորտում առաջնորդություն ստանձնած Ամերիաբանկ, բլոկչեյն նորարարական լուծումներ ստեղծող Fastex-ից մինչև հաճախորդների աջակցման AI օգնական Hoory, վեբ դիզայնի լավագույն գործիքներ մշակող Ucraft և լավագույն ներդրումային հավելված առաջարկող Apricot Capital. նրանք բոլորն առաջին Doing Digital Awards-ի մրցանակակիր են։
Մրցանակաբաշխությունը նաև արժևորել է ՀՀ կենտրոնական բանկի ներդրումը կորպորատիվ մշակույթի փոխակերպման, ArCa-ի ձեռքբերումներն ազգային ֆինանսական ենթակառուցվածքների բարելավման, Հայաստանի տեղեկատվական համակարգերի գործակալության (ISAA) ջանքերը թվային հասարակության ձևավորման գործում։ Doing Digital Awards-ի մրցանակի է արժանացել նաև «Երեմյան Փրոջեքթս»-ը հյուրընկալության և ագրո-նորարարության ոլորտում գերազանցության ձգտման համար։ Յուրաքանչյուր մրցանակակիր կրում է նորարարության ոգին, ինչն էլ թվային հասարակության ու տնտեսության խթանիչ ուժն է։

Yeremyan Projects received Doing Digital Award for Leading in Hospitality and Agro-Innovation
YEREVAN, APRIL 17, ARMENPRESS. This year, the Doing Digital Platform launched the Doing Digital Awards, which will be an integral part of the annual Doing Digital Forum. As a platform dedicated to exploring fintech and business digitalization opportunities, the Forum strives to unite thought leaders across government, technology, finance, and banking sectors. Through insightful discussions and connections between global experts and local businesses, DDF promotes the advancement of the digitalization process․
The Doing Digital Awards aims to recognize and inspire the pioneers in digital transformation, serving as a driving force for other organizations in both the public and private sectors to strive for excellence and achieve new milestones in digital transformation.
"Doing Digital Forum has evolved into a groundbreaking tradition where we gather with fellow change-makers, and thought leaders keen to exchange knowledge and expertise, propelling innovation forward. This year we have launched our inaugural Awards, to honor those who have made a significant impact within the global and local ecosystem," said Tatevik Simonyan, Founder of Doing Digital Platform.
"Yeremyan Projects" has been recognized as a winner in the "Excellence in Hospitality and Agro-Innovation" category at the Doing Digital Awards 2024.
The company stands as one of the leaders in Armenia's business, restaurant, and agricultural sectors. Over its 18-year tenure, “Yeremyan Projects” has conceived and executed over 10 daring, distinctive, and concept-driven ventures, making significant contributions to the Armenian restaurant and agricultural industries. In 2023, the company made substantial investments in agriculture, establishing Armenia's first regional and unique livestock complex, operating with principles and approaches meeting international standards.
David Yeremyan, Founder and CEO of "Yeremyan Projects," received the award from Chris Skinner, the keynote speaker at the Doing Digital Forum 2023.Skinner invited to DDF24 as a special guest and arrived in Armenia to participate the Forum and bestow the award.
"I am delighted to accept the award in this category from Chris Skinner himself, whose last year speech left a lasting impression and served as a source of inspiration," mentioned David Yeremyan and added: "It’s a great honor for me to receive this award. It proves once again that our dedicated and consistent work of more than 18 years is appreciated. Our almost two decades of business experience, daily contact, and work with millions of guests and customers prove that nowadays changes are constant. We should be ready for them, viewing the challenges posed by digital transformations as opportunities."
Celebrating excellence in digitalization, the Doing Digital Awards have recognized pioneers like Brett King, Chris Skinner and Dirk Ohlmeier for their transformative impact on banking, fintech and talent growth. From Visa’s global leadership in digital payments to Ameriabank's advancement in digital transformation, and from Fastex's groundbreaking blockchain solutions to Hoory’s revolutionary AI-driven customer support, Ucraft’s exceptional web design tools, and Apricot Capital’s top-notch investment app, these winners drive the digital society forward.
The Central Bank's cultural transformation, ISAA's role in digital society creation, and ArCa's financial infrastructure excellence demonstrate Armenia's digital prowess. Yeremyan Project’s excellence in hospitality and agro-innovation underscores the diverse facets of digital advancement.
Doing Digital Awards anticipate submissions of successful digital transformation and AI-integrated campaigns worldwide to foster knowledge exchange and competitiveness in the realm of digitalization.
The International Doing Digital Forum 2024, held on April 3 in Yerevan, achieved significant success, featuring over 20 digital leaders from Visa, Moven, Deloitte, Singapore University of Social Sciences, etc. With more than 1000 attendees the event gained widespread acclaim and participation.