Դինա Տիտուսն ԱՄՆ Կոնգրեսի քննարկմանը կներկայացնի Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ սահմանելու ակտ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ԱՄՆ կոնգրեսական ներկայացուցիչ Դինա Տիտուսը պլանավորում է հաջորդ շաբաթ Կոնգրեսի քննարկմանը ներկայացնել Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու ակտ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նա հայտարարել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, ինչպես նաև Հայաստանին ու Լեռնային Ղարաբաղին նվիրված «Արդարություն հանուն ցեղասպանության» միջոցառման ընթացքում։
«Այն տարբեր պատժամիջոցներ կսահմանի ադրբեջանցի պաշտոնյաների նկատմամբ, ովքեր ուղղորդել կամ իրականացրել են Արցախի էթնիկ զտումները»,- նշել է կոնգրեսականը՝ հավելելով, որ ժամանակն է, որպեսզի ստիպեն նրանց (խմբ․ ադրբեջանցի պաշտոնյաներ) վճարել նման գործողությունների համար»,- նշել է Տիտուսը։

Дина Титус представит на рассмотрение Конгресса США акт о введении санкций в отношении Азербайджана
Член Палаты представителей Конгресса США Дина Титус намерена на следующей неделе представить на рассмотрение Конгресса акт о санкциях против Азербайджана.
Как передает «Арменпресс», об этом она заявила на мероприятии «Справедливость во имя геноцида», посвященного памяти жертв Геноцида армян, а также Армении и Нагорному Карабаху.
«Акт предполагает различные санкции в отношении азербайджанских чиновников, которые руководили или проводили этнические чистки в Арцахе», - отметила конгрессмен, добавив, что пришло время заставить их (азербайджанских чиновников: ред.) заплатить за эти действия», - заключила Дина Титус.