Աննա Հակոբյանի հետ կապված միջադեպի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում 7 անձ է ձերբակալվել
Աննա Հակոբյանի հետ կապված միջադեպի առթիվ նախաձեռնված քրեական
վարույթի շրջանակներում 7 անձ է ձերբակալվել
ԵՐԵՎԱՆ, 25  ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդի Անմար կրակին մոտենալու ժամանակ ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի հետ կապված  միջադեպի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում  7 անձ է ձերբակալվել։
Այս մասին «Արմենպրես»-ի  թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Գոռ Աբրահամյանը։
«Ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի Անմար կրակին մոտենալու ժամանակ մի խումբ անձանց կողմից առերևույթ ատելության, խտրականության, անհանդուրժողականության կամ թշնամանք հրահրելու կամ քարոզելուն ուղղված հրապարակային խոսք հնչեցնելու, հաղորդակցության և տեղեկատվության միջոցներով տարածելու գործողությունների դեպքի առթիվ է նախաձեռնված քրեական վարույթ, Քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով։ Նույն օրը ոստիկանության կողմից բաժին է տարվել 7 անձ, այնուհետև նրանք ներկայացվել են վարույթ իրականացնող մարմին և որոշումներ են կայացվել վերը նշված արարքներն առերևույթ կատարելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով նրանց ձերբակալելու մասին»,-մանրամասնեց Աբրահամյանը։

Seven individuals arrested in connection with incident involving Anna Hakobyan
YEREVAN, APRIL 25, ARMENPRESS. Seven individuals have been arrested as part of the criminal proceedings initiated regarding the incident involving the wife of the Prime Minister of Armenia Anna Hakobyan, while approaching the Eternal Flame of Tsitsernakaberd.
"On April 24, criminal proceedings have been initiated in relation to an incident involving a group of individuals uttering public statements aimed at inciting or propagandizing hatred, discrimination, intolerance, or enmity while approaching the Eternal Flame at the Tsitsernakaberd memorial complex, and disseminating it through communication and information means according to the point 1 part 2 article 329 of the Criminal Code of the Republic of Armenia.
On the same day, seven people were taken to the department by the police. Subsequently, they were presented to the body responsible for conducting the proceedings, and decisions were made to arrest them based on the immediately arising reasonable suspicion that they had apparently committed the aforementioned acts," said Gor Abrahamyan, Press Secretary of the Chairman of the Investigative Committee of the Republic of Armenia.