Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարարն այցելում է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ,13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով' հունիսի 13-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանում Շվեդիայի Թագավորության արտգործնախարար Կարլ Բիլդտը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այցի ընթացքում նախատեսված են Կարլ Բիլդտի հանդիպումները Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել հայ-շվեդական համագործակցության հետագա ընդլայնմանն առնչվող հարցեր, Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների վերջին զարգացումները եւ Ասոցացման համաձայնագրի բանակցությունների ներկայիս փուլը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային ու միջազգային խնդիրների լայն շրջանակ:

Swedish FM to visit Armenia
Swedish Foreign Minister Carl Bildt will visit Armenia June 13-14 at the invitation of his Armenian counterpart Edward Nalbandian.
MFA press office reported that within the framework of the visit Swedish FM will meet Armenian President Serzh Sargsyan and Foreign Minister Edward Nalbandian.
Issues related to bilateral cooperation, Armenia-EU relations, current stage of talks on the Association Agreement will be discussed. During the meetings reference will be made to a wide range of regional and international issues.