Առաջնային գծից մոտ 50 կմ-ի վրա արձանագրվել են ադրբեջանական ռազմօդուժերի ուսումնական թռիչքներ. ԼՂՀ ՊՆ
Առաջնային գծից մոտ 50 կմ-ի վրա արձանագրվել են ադրբեջանական ռազմօդուժերի
ուսումնական թռիչքներ. ԼՂՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, ի տարբերություն նախորդ օրերի, հոկտեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ադրբեջանական զինուժը ինքնաձիգերից, դիպուկահար հրացաններից, գնդացիրներից և «Իստիգլալ» տիպի հրաձգային զինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1900, իսկ 60 մմ-ոց ականանետից` 3 կրակոց:
Բացի հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերից, առաջնային գծից մոտ 50 կմ խորության վրա արձանագրվել են նաև հակառակորդի ռազմաօդային ուժերի ուսումնական թռիչքներ: Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն հետևել են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող բոլոր գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի:

В 50-ти километрах от линии соприкосновения были зафиксированы учебные полеты военно-воздушных сил Азербайджана: МО НКР
В 50-ти километрах от линии соприкосновения были зафиксированы учебные полеты
военно-воздушных сил Азербайджана: МО НКР
На линии соприкосновения армяно-азербайджанских ВС, в ночь с 6 по 7 октября, противник нарушил режим прекращения огня в основном из стрелкового оружия. Как сообщили «Арменпресс», из пресс-службы минобороны НКР, из снайперовских винтовок, пулеметов, стрелкового оружия типа «Истиглал» было совершено около 1900 выстрелов, а из миномета 60 мм – 3.
Кроме случаев нарушения режима прекращения огня, в 50-ти километрах от линии соприкосновения были зафиксированы учебные полеты военно-воздушных сил противника. Армия обороны следила за действиями противника и, в случае необходимости, принимала соответствующие меры.