Առաջնային գծից մոտ 50 կմ-ի վրա արձանագրվել են ադրբեջանական ռազմօդուժերի ուսումնական թռիչքներ. ԼՂՀ ՊՆ
Առաջնային գծից մոտ 50 կմ-ի վրա արձանագրվել են ադրբեջանական ռազմօդուժերի
ուսումնական թռիչքներ. ԼՂՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, ի տարբերություն նախորդ օրերի, հոկտեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ադրբեջանական զինուժը ինքնաձիգերից, դիպուկահար հրացաններից, գնդացիրներից և «Իստիգլալ» տիպի հրաձգային զինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1900, իսկ 60 մմ-ոց ականանետից` 3 կրակոց:
Բացի հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերից, առաջնային գծից մոտ 50 կմ խորության վրա արձանագրվել են նաև հակառակորդի ռազմաօդային ուժերի ուսումնական թռիչքներ: Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները վստահորեն հետևել են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող բոլոր գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի:

YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. The adversary violated the ceasefire regime in the line of contact of Armenian-Azerbaijani opposing armies using artillery weapons on October 6 and during the night of October 7 as compared to previous days. As “Armenpress” was informed by the press service of the Nagorno Karbakah Republic Defense Ministry the rival fired over 1900 shots from rifles, sniper rifles, machine guns and “Istiglal”  rifle and 3 shots from 60 mm mortars.
Apart from ceasefire regime violations, the adversary also carried out air force training flights 50 km away from the frontline.
The frontier troops of defense army followed confidently the actions of the Azerbaijani army and took appropriate steps if necessary.