Սպասվող լրահոս. 01.02.2016
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Ժնևում անցկացվում են Սիրիայի հարցով բանակցությունները՝ Սիրիայի կառավարության և ընդդիմության միջև: Այն անցկացվում է ՄԱԿ-ի հատուկ պատվիրակ Ստեֆան դե Միստուրայի միջնորդությամբ: Միջնորդները մեծ հույսեր են կապում բանակցային գործընթացի հետ: Այսօր՝ փետրվարի 1-ին, ժնևյան բանակցությունները և դրանից բխող զարգացումները հայաստանյան քաղաքական դաշտի քննարկման թեման են: Արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Նավասարդյանը կանդրադառնա մերձավորարևելյան զարգացումներին, Ժնևում սիրիական հարցի շուրջ անցկացվող բանակցություններին, և, իհարկե, ԼՂ հիմնախնդրին՝ տարածաշրջանային զարգացումների համատեքստում:
Ինչպիսի՞ն է Հայաստանում բարձրագույն ուսումանական հաստատություն-գործատու կապը, որքանո՞վ է պատրաստ բուհն ավարտած շրջանավարտը, ի՞նչ խնդիրներ կան այս ոլորտում: Այս և այլ հարցերը կլինեն «Բուհ-գործատու համագործակցություն: Թարգմանչական կրթական ծրագրերի վերջնարդյունքների համաձայնեցումը գործատուների հետ» թեմայով կլոր սեղանի քննարկման թեման:
Աղանդներ, սատանիստներ, դրանցից բխող խնդիրներ, գյումրեցի ընտանիքի սպանության մեջ մեղադրվող Պերմյակովի սատանիստ լինելու վարկած: Այս ծավալուն թեմային պատրաստվում է անդրադառնալ Քայքայիչ պաշտամունքներից տուժածների օգնության և վերականգնողական կենտրոնի ղեկավար Ալեքսանդր Ամարյանը: Նա կներկայացնի նաև հանրապետությունում աղանդների ու դրանցից տուժածների վիաճակագրությունը:
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում երկու հակահայկական բանաձևերի քննարմանն ու դրանց քվեարկության արդյունքներին շարունակում է անդրադառնալ հայաստանյան հասարակական, քաղաքական դաշտը: Այս անգամ իր դիտարկումներն է ներկայացնելու «Ադրբեջանահայերի ասամբլեայի»  նախագահ, ադրբեջանագետ Գրիգորի Այվազյանը: Նա նաև կխոսի Ադրբեջանի տնտեսական խնդիրներից, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական շփման գծում հնարավոր   սրացումներից:

Upcoming news for 1.02.2016
YEREVAN, FEBRUARY 1, ARMENPRESS. “Armenpress” state news agency introduces on the air of Lratvakan.am all that you will read, hear and see on today’s news.
Negotiations on Syrian issue take place in Syria between Syrian government and opposition. It is held by mediation of Special Envoy of the Secretary-General for Syria, Staffan de Mistura. The mediators have high expectations regarding the negotiation process. Today, on February 1, Geneva negotiations and the ensuing developments are the topic of discussion in the political field of Armenia. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Arman Navasardyan will refer to the developments in the Middle East, negotiations on Syrian issue and , of course, to NKR conflict in the context of regional developments.
What is the link between the higher educational institutions and employers? To what extent is university graduate ready and what issues exist in this sector? These and other questions will form cooperation between university and employer.
Denomination, Satanists and the ensuing problems are considered as hypothesis of Permyakov’s being a Satanist, who is accused of murdering the family in Gyumri.
Armenian social and political sector continue to refer the discussion on 2 anti-Armenian reports and the results of their voting in the Parliamentary Assembly of the Council of Europe. Grigory Ayvazyan, expert in Azerbaijani studies, leader of the Assembly of “Azerbaijani Armenians” will present his remarks this time.
Ninth Session of the Armenian Republic’s National Assembly (NA) Fifth Convocation begins today, on January 1.