Սպասվող լրահոս. 01.02.2016
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Ժնևում անցկացվում են Սիրիայի հարցով բանակցությունները՝ Սիրիայի կառավարության և ընդդիմության միջև: Այն անցկացվում է ՄԱԿ-ի հատուկ պատվիրակ Ստեֆան դե Միստուրայի միջնորդությամբ: Միջնորդները մեծ հույսեր են կապում բանակցային գործընթացի հետ: Այսօր՝ փետրվարի 1-ին, ժնևյան բանակցությունները և դրանից բխող զարգացումները հայաստանյան քաղաքական դաշտի քննարկման թեման են: Արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Նավասարդյանը կանդրադառնա մերձավորարևելյան զարգացումներին, Ժնևում սիրիական հարցի շուրջ անցկացվող բանակցություններին, և, իհարկե, ԼՂ հիմնախնդրին՝ տարածաշրջանային զարգացումների համատեքստում:
Ինչպիսի՞ն է Հայաստանում բարձրագույն ուսումանական հաստատություն-գործատու կապը, որքանո՞վ է պատրաստ բուհն ավարտած շրջանավարտը, ի՞նչ խնդիրներ կան այս ոլորտում: Այս և այլ հարցերը կլինեն «Բուհ-գործատու համագործակցություն: Թարգմանչական կրթական ծրագրերի վերջնարդյունքների համաձայնեցումը գործատուների հետ» թեմայով կլոր սեղանի քննարկման թեման:
Աղանդներ, սատանիստներ, դրանցից բխող խնդիրներ, գյումրեցի ընտանիքի սպանության մեջ մեղադրվող Պերմյակովի սատանիստ լինելու վարկած: Այս ծավալուն թեմային պատրաստվում է անդրադառնալ Քայքայիչ պաշտամունքներից տուժածների օգնության և վերականգնողական կենտրոնի ղեկավար Ալեքսանդր Ամարյանը: Նա կներկայացնի նաև հանրապետությունում աղանդների ու դրանցից տուժածների վիաճակագրությունը:
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում երկու հակահայկական բանաձևերի քննարմանն ու դրանց քվեարկության արդյունքներին շարունակում է անդրադառնալ հայաստանյան հասարակական, քաղաքական դաշտը: Այս անգամ իր դիտարկումներն է ներկայացնելու «Ադրբեջանահայերի ասամբլեայի»  նախագահ, ադրբեջանագետ Գրիգորի Այվազյանը: Նա նաև կխոսի Ադրբեջանի տնտեսական խնդիրներից, ինչպես նաև հայ-ադրբեջանական շփման գծում հնարավոր   սրացումներից:

Предстоящие новости: 01.02.2016
В Женеве проходят переговоры по сирийскому вопросу между правительством Сирии и представителями сирийской оппозиции при посредничестве особого посланника ООН Стефана де Мистура. Посредники связывают с этими переговорами большие надежды.
Сегодня, 1-го февраля, события  на Ближнем Востоке, сирийский  вопрос в Женеве, проблема НКР в свете  региональных событий, стали предметом обсуждения и в политическом поле Армении. Чрезвычайный и полномочный посол  Арман Навасардян осветит вопрос в пресс-клубе «Арменпресс».
Какова связь между ВУЗами Армении и работодателями? Состоится круглый  стол на тему «Вуз – работодатель. Итоги согласования  переводческих образовательных программ с работодателями».
Секты, сатанисты, проблемы, связанные с ними, версия о том, что Пермяков, обвиняемый в убийстве в Гюмри был сатанистом. Руководитель Центра помощи пострадавшим  от разрушительных верований  Александр Амарян представит статистику пострадавших  от разрушительных верований в Армении. В этом контексте будет затронуто дело  Пермякова.
Председатель Ассамблеи азербайджанских армян Григорий Айвазян представит свои соображения по вопросу принятия  антиармянского доклада в ПАСЕ и возможных обострений  на  границе, а также об экономическом положении в Азербайджане.