Նիսում ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է ՀՀ քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիսում ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է ՀՀ քաղաքացի։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարում է, որ Մարսելում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը կապի մեջ է զոհվածի հարազատների հետ: «Մանրամասները ճշտվում են։ Մարսելում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը կապի մեջ է զոհվածի հարազատների հետ՝ անհրաժեշտ օժանդակություն ցուցաբերելու համար»,-նշում են ԱԳՆ-ում։
Ֆրանսիայի միջերկրածովյան Նիս քաղաքում հուլիսի 14-ի երեկոյան, երբ ֆրանսիացիները նշում էին Ազգային տոնը՝ Բաստիլի օրը, իրականացված ահաբեկչության հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 84-ի: Եվս 18 մարդ ծայրահեղ ծանր վիճակում է: Բեռնատարը մխրճվել է ազգային տոնի առիթով քաղաքի կենտրոնական հատվածներից մեկում հավաքված ամբոխի մեջ, ապա կրակ բացել մարդկանց ուղղությամբ: Վարորդը սպանվել է ոստիկանների կողմից: Ըստ նախնական տվյալների` վարորդը Ֆրանսիայում բնակվող և ծագմամբ թունիսցի 31-ամյա քաղաքացի է:

Armenian citizen killed in terror attack in Nice, France
YEREVAN, JULY 15, ARMENPRESS. An Armenian citizen has been killed in the July 14 terrorist attack in Nice, France. The Ministry of Foreign Affairs of Armenia announced that the Armenian Consulate General in Marseille is in contact with the family of the victim.
“Details are being clarified. The Armenian Consulate General in Marseille is in contact with the family of the victim for providing necessary assistance”, the MFA said.
Scores of people were killed Thursday night when a large truck plowed through a Bastille Day crowd in Nice, France, in what President Francois Hollande called a terror attack.
Hollande recommended that an existing state of emergency, put in place in the wake of the Paris attacks in November 2015 and due to expire later this month, be extended for three further months.