Ռուսական Lenta.ru կայքը հրաժարվել է հրապարակել ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպանի պատասխանը Բակո Սահակյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական Lenta.ru կայքը հրաժարվել է հրապարակել ՌԴ-ում Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլիի պատասխանը Լեռնային Ղարաբաղի նախագահ Բակո Սահակյանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին տեղեկացնում է rusarminfo.ru կայքը:
Հուլիսի 20-ին «Lenta.ru»-ն հրապարակել էր Բակո Սահակյանի հարցազրույցը, որտեղ ԼՂՀ նախագահը ներկայացրել էր ղարաբաղյան հարցի վերաբերյալ իր դիրքորոշումը եւ նշել, որ ԼՂՀ ճանաչման հարցը ժամանակի խնդիր է:
Հրապարակումից հետո Ադրբեջանի դեսպանությունը ցանկություն էր հայտնել պատասխանել Բակո Սահակյանին եւ խմբագրություն էր ուղարկել դեսպանության դիրքորոշման վերաբերյալ հոդված: Սակայն խմբագրությունը հրաժարվել է հրապարակել դեսպանության մեկնաբանությունը այս հարցի վերաբերյալ` առաջարկելով դեսպանից նույնպես վերցնել հարցազրույց` առաջադրելով այն հարցերը, որոնք խմբագրությունը հարկ կհամարի տալ:

Lenta.ru отказалась публиковать ответ посла Азербайджана в РФ президенту НКР
Российское электронное издание «Lenta.ru» отказалось публиковать ответ посольства Азербайджана в России на интервью с президентом Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакяном, сообщает Арменпресс со ссылкой на rusarminfo.ru.
20 июля 2016 г. «Lenta.ru» опубликовала интервью с Бако Саакяном. В интервью президент НКР подробно представил позицию страны по решению карабахской проблемы и отметил, что признание независимости НКР – вопрос времени.
После публикации этого интервью, посольство Азербайджана в России захотело ответить Бако Саакяну и направило в редакцию издания позицию посольства в виде статьи, сообщает сайт посольства. Однако «Lenta.ru» отказалась публиковать комментарии посольства, предложив провести с послом Азербайджана в России Поладом Бюльбюль оглы аналогичное интервью с возможностью задать те вопросы, которые редакция сочтет нужным.