Քերին եւ Լավրովը օգոստոսի 26-ին Ժնեւի բանակցություններում կքննարկեն Սիրիայի իրադրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 26-ին Ժնեւում տեղի կունենան ՌԴ-ի եւ ԱՄՆ-ի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների՝ Սերգեյ Լավրովի եւ Ջոն Քերիի բանակցությունները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել են ՌԴ ԱԳ նախարարության տեղեկատվության եւ մամուլի դեպարտամենտում:
«Օգոստոսի 26-ին Ժնեւում տեղի կունենան Սերգեյ Լավրովի եւ Ջոն Քերիի բանակցությունները»,-նշել են նախարարությունում:
Ինչպես սպասվում Է, հանդիպման գլխավոր թեման կդառնա Սիրիայում Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի հակաահաբեկչական համագործակցությունը:
Ավելի վաղ երկու երկրների փորձագետները կոնսուլտացիաներ են անցկացրել Ժնեւում, որտեղ քննարկվել են նման փոխգործակցության հնարավորությունները:

Kerry, Lavrov to discuss situation in Syria during Geneva talks August 26
YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and US Secretary of State John Kerry will hold talks in Geneva on August 26, Russia’s Foreign Ministry said, TASS reported.
"On August 26, the talks of Sergey Lavrov and John Kerry will take place in Geneva," the Ministry said.
The talks are expected to focus on the anti-terrorist cooperation of Russia and the United States in Syria.
Earlier experts of the two countries held consultations in Geneva to discuss the possibilities of this cooperation.