«Թևանիկ» ֆիլմն ընդգրկվել է Գլենդեյլի միջազգային կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ջիվան Ավետիսյանի «Թևանիկ» ֆիլմը մասնակցում է Գլենդեյլի միջազգային կինոփառատոնին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ֆիլմի ֆեյսբուքյան  էջը, «Թևանիկ»-ն առաջադրված է «Լավագույն արտասահմանյան ֆիլմ» անվանակարգում:
Կինոփառատոնը կանցկացվի սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 5-ը, որի շրջանակներում «Թևանիկ» ֆիլմը կցուցադրվի հոկտեմբերի 4-ին:
«Թևանիկ» ֆիլմն արտադրվել է «Ֆիշ այ Արթ» մշակութային հիմնադրամի կողմից (2014 թ.)  Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի և լիտվական «Արտբոքս» կինոընկերության հետ համագործակցությամբ: Ֆիլմի պրոդյուսերներն են Մասիս Բաղդասարյանը, Գևորգ Գևորգյանը և Կեստուտիս Դրազդաուսկասը: Ստեղծման օրվանից ֆիլմը մասնակցել է բազմաթիվ կինոփառատոների և արժանացել բազմաթիվ մրցանակների:

Фильм «Теваник» включен в конкурсную программу Международного фестиваля в Глендейле
Фильм Дживана Аветисяна  «Теваник» включен в конкурсную программу Международного фестиваля  в Глендейле. Как передает Арменпресс со ссылкой на Facebook-сайт фильма,  фильм «Теваник» представлен в  номинации «Лучший  иностранный  фильм».
Фестиваль состоится с 28 сентября  по 5 октября, в рамках которого 4 октября состоится демонстрация  фильма «Теваник».
Производство фильма «Теваник» осуществил культурный  фонд «Фиш ай Арт» (2014). Продюсеры – Масис Багдасарян, Геворк  Геворкян и Кестутис Драздаускас. Со дня создания  «Теваник» участвовал во многих кинофестивалях, удостаиваясь многочисленных призов.