ԱՄՆ-ն ջանքեր է գործադրում ԼՂ հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ. դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հետ կապված Միացյալ Նահանգների դիրքորոշումն անփոփոխ է մնում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այս մասին ասել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Ռոբերտ Սեկուտան:
Դեսպանն ընդգծել է, որ Միացյալ Նահանգները, աշխատելով համանախագահների, Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ, ջանքեր է գործադրում տևական ժամանակաշրջան շարունակվող հակամարտության կարգավորման նպատակով:
«Որպես նման ջանքերի ապացույց` Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահը մյուս միջնորդների հետ կժամանի Ադրբեջան: Այցի նպատակը` հակամարտության կարգավորմանը նպաստելն է»,- ասել է Սեկուտան:

США прилагают усилия по урегулированию нагорно-карабахского конфликта: посол
Позиция США в связи с урегулированием нагорно-карабахского конфликта остается неизменной. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на АПА, об этом заявил посол США в Азербайджане Роберт Секута.
Он сказал, что США, работая вместе с сопредседателями, Арменией и Азербайджаном, прилагают усилия по урегулированию продолжающегося на протяжении длительного времени конфликта.
«Как показатель этих усилий завтра американский сопредседатель Уорлик, в том числе другие посредники прибудут в Азербайджан. Цель визита - содействовать урегулированию конфликта», - отметил дипломат.