ԱՄՆ-ն ջանքեր է գործադրում ԼՂ հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ. դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հետ կապված Միացյալ Նահանգների դիրքորոշումն անփոփոխ է մնում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այս մասին ասել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Ռոբերտ Սեկուտան:
Դեսպանն ընդգծել է, որ Միացյալ Նահանգները, աշխատելով համանախագահների, Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ, ջանքեր է գործադրում տևական ժամանակաշրջան շարունակվող հակամարտության կարգավորման նպատակով:
«Որպես նման ջանքերի ապացույց` Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահը մյուս միջնորդների հետ կժամանի Ադրբեջան: Այցի նպատակը` հակամարտության կարգավորմանը նպաստելն է»,- ասել է Սեկուտան:

YEREVAN, OCTOBER 21, ARMENPRESS. The position of the US on Nagorno Karabakh conflict settlement remains unchanged, “Armenpress” reports, citing Azerbaijani APA agency, US ambassador to Azerbaijan Robert Cekuta said.
The Ambassador stated that the United States, working with the Co-chairs, Armenia and Azerbaijan makes efforts for the settlement of the prolonged conflict.
“As one of these efforts the Minsk Group American Co-chair together with the other Co-chairs will arrive in Azerbaijan. The aim of the visit is to foster the conflict settlement”, Ambassador Cekuta said.