Ադրբեջանի ՊՆ-ն խոստովանել է շփման գծում կորուստների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել ղարաբաղյան շփման գծում փետրվարի 25-ին տեղի ունեցող դեպքերի առնչությամբ` հայտնելով կորուստների մասին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին գրում է ադրբեջանական APA գործակալությունը:
«Ռազմական բախման հետևանքով մեր զինված ուժերը կորուստներ են կրել»,- ասվում է  Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարության մեջ` չհստակեցնելով սպանված ադրբեջանցի զինծառայողների թիվը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, շփման գծի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ:
Միևնույն ժամանակ, ՊԲ համապատասխան կառույցների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալների համաձայն՝ արևելյան ուղղությամբ նկատվում է հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:

Azerbaijan’s Defense Ministry admits suffering losses in NK line of contact
YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Azerbaijan issued a statement on their casualties on February 25 in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, the Azerbaijani APA reports.
“As a result of the military clash, our armed forces suffered losses”, the statement says, without mentioning the exact number of killed soldiers.
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh (Artsakh Republic) issued a statement which says that on February 25, as of 03:00 and 04:00, the Azerbaijani side conducted an attack attempt at two south-eastern (Martuni) and eastern (Akna) directions by using respective mine clearance equipment and special measures.