Սպասվող լրահոս. 22.03.2017
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ՝ մասնակցելու այսօր` մարտի 22-ին, Աբու Դաբիում կայանալիք հայ-էմիրաթյան ներդրումային համաժողովին: Համաժողովի անցկացման վերաբերյալ պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել անցյալ տարեվերջին ՀՀ նախագահի` ԱՄԷ պաշտոնական այցի ժամանակ:
Լրագրողների հետ կհանդիպի ՌԴ-ում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարդան Տողանյանը: Նա կպատմի Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանի պաշտոնում իր առաջին 10 օրերին կատարած աշխատանքների մասին և կներկայացնի հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման իր տեսլականը։
Մարտի 22-ը Ջրի համաշխարհային օրն է: Օրվա առթիվ լրագրողների հետ կհանդիպեն Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Վոլոդյա Նարիմանյանը, ջրաբան Քնարիկ Հովհաննիսյանը: Անդրադարձ կկատարվի Հայաստանի ջրային ռեսուրսներին, ջրամատակարարման համակարգի խնդիրներին:
Ինչո՞ւ տեր չենք կանգնում մեր մշակութային ժառանգությանն ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ՝ դրսում: Լրագրողների հետ հանդիպմանն այսպիսի հարցադրում է պատրաստվում բարձրացնել բեմադրող ռեժիսոր, նկարիչ, սցենարիստ Սուքիաս Թորոսյանը:
Պուշկինի անվան ռուսաց լեզվի պետական ինստիտուտի և Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի միջև կստորագրվի համագործակցության համաձայնագիր: Ա.Ս.Պուշկինի անվան ռուսաց լեզվի պետական ինստիտուտի ռեկտոր Մարգարիտա Ռուսեցկայային կշնորհվի Խաչատուր Աբովյանի անվան ՀՊՄՀ Պատվավոր դոկտորի կոչում:
Մարտի 14-16-ը Թբիլիսում կայացած դասական երգեցողության միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացրած մեներգիչներն արժանացել են գրեթեր բոլոր մրցանակների` ստանալով նաև գլխավոր մրցանակը` Գրան պրին: «Տենոր ասոցիացիա»-ի նախագահ Կարեն Զոհրաբյանը, մրցույթին մասնակցած դասական մեներգիչները կպատմեն գրանցած հաջողությունների մասին:
Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում տեղի կունենա դասական երաժշտության բնագավառում ՀՀ նախագահի 2016 թվականի Երիտասարդական մրցանակ գործիքային կատարում անվանակարգ հավակնորդների առաջին՝ ընտրական փուլը:
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կանցկացվի «Ջազ միացում NEW YORK-ԵՐԵՎԱՆ» խորագրով համերգ: Վահագն Հայրապետյանի «NEW YORK-ԵՐԵՎԱՆ» ջազային կվինտետն առաջին անգամ նոր երաժշտական երկխոսությունով ելույթ կունենա Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի հետ: Համերգային նախագիծն իրականացվում է Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

Предстоящие новости: 22.03.2017
Президент Армении Серж Саргсян с рабочим визитом отправился в Объединённые Арабские Эмираты для участия в армяно-эмиратском инвестиционном форуме, который состоится 22 марта в Абу-Даби. Договорённость о проведении форума была достигнута в конце прошлого года во время официального визита президента РА в ОАЭ.
Сегодня, 22-го марта, состоится пресс-конференция Чрезвычайного и Полномочного Посла Армении в РФ Вардана Тоганяна на тему: "Новые инициативы для углубления и развития армяно-российских отношений". В ходе пресс-конференции Вардан Тоганян расскажет о своих первых 10 днях в должности посла Армении в России и представит свое видение развития армяно-российских отношений. Журналисты в студии в Ереване смогут задать интересующие их вопросы.
22-го марта отмечается Всемирный день воды. Сегодня, 22-го марта, состоится пресс-конференция заместителя  председателя Государственного комитета водного хозяйства Володи Нариманяна и гидролога Кнарик Ованнисян, которые осветят актуальные вопросы водного хозяйства Армении.
Сегодня, 22-го марта, состоится пресс-конференция режиссера, сценариста Сукиаса Торосяна, посвященная охране нашего культурного наследия.
Сегодня, 22-го марта, состоится торжественная церемония подписания соглашения о сотрудничестве между Государственным институтом русского языка им. А.С.Пушкина Российской Федерации и Армянским государственным педагогическим университетом имени Х.Абовяна.
Сегодня, 22-го марта, состоится пресс-конференция председателя «Ассоциации тенор» Карена Зограбяна, классических солистов Мариам Алоян, Ованеса Андреасяна, Артема Асмангуляна, Ованеса Карапетяна, Арусяк Варданян, посвященная прошедшему в Тбилиси 14-16-го марта конкурсу классического певческого искусства.
В Музее-институте Комитаса состоится Отборочный тур кандидатов на Молодежную премию президента Армении в номинации инструментальное исполнение.