ԱՄՆ-ի Կլեմսոնի համալսարանի ուսանողները ծանոթացել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության պատմությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը մարտի 23-ին ընդունել է ԱՄՆ Հարավային Կարոլինա նահանգի Կլեմսոնի համալսարանի քաղաքագիտության ֆակուլտետի մի խումբ ուսանողների և նրանց գիտական ղեկավար, նույն համալսարանի դասախոս պրոֆեսոր Վլադիմիր Մատիչին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, Արցախի մշտական ներկայացուցիչը հանդիպման մասնակիցներին է ներկայացրել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության պատմությունն ու կարգավորման գործընթացի ներկա փուլը, ինչպես նաև անդրադարձ կատարել Արցախում և տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին։
Հանդիպման ավարտին Ռոբերտ Ավետիսյանը պատասխանել է ներկաների բազմաթիվ հարցերին, որոնք վերաբերում էին հակամարտության կարգավորման գործընթացին, Արցախ-Սփյուռքի կապերին, ինչպես նաև Արցախում պետականաշինության գործընթացին և տնտեսական իրադրությանը։

Permanent Representative of Artsakh to the USA meets with students of Clemson University
YEREVAN, MARCH 27, ARMENPRESS.  Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the USA Robert Avetisyan received on March 27 a group of students of the Political Science Department of the Clemson University of the U.S. State of South Carolina and their scientific director, lecturer of the same University Professor Vladimir Matic, “Armenpress” was informed from the press service of MFA Artsakh.
The Permanent Representative of Artsakh briefed the participants on the history of the Azerbaijani-Karabakh conflict and the current stage of its settlement process, as well as the developments taking place in Artsakh and in the region.
At the end of the meeting, Robert Avetisyan answered numerous questions of the participants related to the settlement of the conflict and the Artsakh-Diaspora relations, as well as the state-building process and economic situation in Artsakh.