Ադրբեջանը շփման գծում կիրառել է ականանետ և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Ապրիլի 28-ին և լույս 29-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 350 կրակոց: Շփման գծի հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն»:

Azerbaijani forces fire mortar and automatic grenade launcher at Artsakh posts
YEREVAN, APRIL 29, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Artsakh Republic told Armenpress the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 35 times across the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry’s statement reads: “On April 28 and overnight April 29 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 35 times by firing more than 350 shots from various small arms at the Armenian positions in the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
In the southern direction of the line of contact the Azerbaijani forces fired also 60 mm mortar (3 shells) and automatic grenade launcher (2 grenades).
The Defense Army forces of Artsakh took countermeasures to suppress the Azerbaijani activeness and continued confidently conducting the military service”.