Պուտինը Մեյին հավաստել Է ահաբեկչության դեմ պայքարում համագործակցելու պատրաստակամությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խորը ցավակցություն Է հայտնել Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյին Մանչեսթրի մարզադաշտում կատարված ահաբեկչական գործողության ողբերգական հետեւանքների կապակցությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Վճռականորեն դատապարտում ենք այդ ցինիկ, անմարդկային հանցագործությունը: Ակնկալում ենք, որ դրա պատվիրատուները չեն խուսափի արժանի պատժից»,-ընդգծել Է Պուտինը հեռագրում:
Պետության ղեկավարը «հավաստել Է բրիտանացի գործընկերների հետ հակաահաբեկչական համագործակցությունն ընդլայնելու պատրաստակամությունը ինչպես երկկողմ հիման վրա, այնպես Էլ միջազգային ջանքերի շրջանակներում»: Պուտինը կարեկցանքի եւ զորակցության խոսքեր Է փոխանցել զոհվածների ընտանիքներին, ինչպես նաեւ շուտափույթ ապաքինում Է մաղթել բոլոր տուժածներին:
Ըստ վերջին տվյալների՝ Մանչեսթրում կատարված հարձակման հետեւանքով զոհվել Է 22 մարդ, վիրավորվել Է 59 հոգի: Անգլիայի Մանչեսթր քաղաքի ծածկած մարզադաշտում պայթյունը որոտացել Է տեղական ժամանակով ժամը 22:35-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 01:35-ին): Այդ րոպեներին ավարտվում Էր ամերիկացի փոփ երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգը, որին ներկա Էր մի քանի հազար մարդ, այդ թվում՝ մեծ թվով երեխաներ եւ դեռահասներ:

Putin extends condolences to May, confirms readiness to cooperate in anti-terror fight
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin extended condolences to UK Prime Minister Theresa May over the terror attack at the Manchester Arena in England, TASS reported citing the Kremlin’s press service.
"We strongly condemn this cynical and inhuman crime. We expect that its masterminds won’t go unpunished," the Russian president stressed in a telegram.
Putin "confirmed readiness to step up anti-terrorist cooperation with British partners - both on bilateral basis and as part of broad international efforts."
The president extended condolences to the families of the victims and wished  speedy recovery to the wounded.
According to latest information, twenty-two people, including children, have been killed and 59 injured in a suspected suicide attack at Manchester Arena.
The blast happened at 22:35 BST on Monday at the end of a pop concert by the US singer Ariana Grande.
Greater Manchester Police said the lone male attacker, who died in the blast, was carrying an improvised explosive device which he detonated.