Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 23-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին Մանչեստեր Արենայում տեղի ունեցած ահաբեկչական պայթյունի կապակցությամբ, որն ավելի քան երկու տասնյակ մարդկանց, այդ թվում՝ երեխաների մահվան ու բազմաթիվ վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Կորստի այս դժվարին պահին իմ զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով ուժ և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։
Հայաստանը խստորեն դատապարտում է նման անմարդկային գործողությունները և վճռական է համատեղ ուժերով շարունակելու պայքարը բռնության և ահաբեկչության դեմ»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

President Sargsyan extends condolences to UK PM Theresa May on Manchester Arena blast
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan on May 23 sent a letter of condolences to Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Theresa May on the terrorist explosion at the Manchester Arena which killed over two dozen people, including children, and left many wounded, press service of the President’s Office told Armenpress.
“At this grave moment of loss, I express my support to you, the friendly people of the United Kingdom and families of the victims, wishing fortitude and resolve, and a speedy recovery to the wounded.
Armenia strongly condemns such inhumane acts and is determined to continue through joint efforts the fight against violence and terrorism”, reads the President’s letter of condolences.