Յուրաքանչյուրը կարող է գնել տոմս եւ 3-4 ժամից հայտնվել Աստանայում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աստանա-Երևան առաջին ուղիղ չվերթը կիրականացվի մայիսի 31-ին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ ԳԱԱ ինստիտուտների պրոֆեսորա-դասախոսական կազմի հետ հանդիպմանն այս մասին տեղեկացրեց Հայաստանում Ղազախստանի դեսպան Թիմուր Ուրազաեւը:
«Դեռ մեկ տարի առաջ, երբ եկա Հայաստան, ընկերներս անընդմեջ ասում էին, որ պետք է ուղիղ չվերթ ունենալ, նաեւ Տրանսպորտի նախարարը, վարչապետը: Վերջապես, դա անում ենք: Արդեն յուրաքանչյուրը կարող է գնել տոմս եւ 3-4 ժամից հայտնվել Աստանայում, ընդ որում՝ այսպես ավելի մատչելի սակագներ են ստացվում»,- ասաց Ղազախստանի դեսպանը՝ նշելով, որ Աստանա-Երևան ուղիղ չվերթները կիրականացվեն շաբաթական 2 անգամ:
Դեռեւս մարտի վերջին ղազախական SCAT ավիաընկերությունը հայտարարել էր 2017թ. մայիսի վերջից Աստանա-Երևան ուղիղ չվերթներ սկսելու մասին:  Հայտնի էր դարձել նաեւ, որ ավիաընկերության բոլոր չվերթներն իրականացվելու են Boeing-737 օդանավերով:

Astana-Yerevan first direct flight to be launched on May 31
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. Astana-Yerevan first direct flight will operate on May 31, Ambassador of Kazakhstan to Armenia H.E. Timur Urazayev said at the meeting with the teaching staff of the Institutes of the National Academy of Sciences, reports Armenpress.
“When I came to Armenia a year ago, my friends, also the Minister of Transport, the Prime Minister told me it is necessary to have direct flights. Finally, we do it. Everyone can buy ticket and arrive in Astana in 3-4 hours, moreover, the tariffs are more affordable”, the Ambassador said, stating the Astana-Yerevan direct flights will be carried out twice a week.